субота, 31 жовтня 2015 р.

Будь першим - читай нове!

Увага!   "Будь першим-читай нове"
Юні друзі книги! Вашій увазі пропонуються нові  книги, які надійшли до Смолінської бібліотеки №1
Деякі з них допоможуть розширити Ваш світогляд, а деякі стануть в нагоді  для позакласного  читання. 

1.  Бачинська О.А.
          Українське козацтво. Золоті сторінки історії.- ПП «КРИСТАЛ БУК», 2015.-400с..
    В історії нашої   країни  особливе місце належить козацтву. За слушним висловом  видатного вченого Володимира Антоновича, в козацтві найвиразніше визначилася «провідна ідея, що виявила собою жадання народу».  Ця цікава і корисна книга стане в пригоді не лише  старшокласникам, студентам, але й усім любителям українського минулого взагалі та козацької старовини зокрема.


2.   Легенди та міфи України.
      Укладач В.П. Товстий.-64с.- Харків: Промінь, 2005.
          З вікових глибин зринає перед нами фантастичний світ легенд, казок і міфів України. Книга дарує своєму юному читачеві  найкращі з них. Усі вони  захоплюють своєю дотепністю, витонченістю, мовним багатством.
Широке коло  фантастичних героїв постає перед  читачем.


3.     Нестайко Всеволод
                     Тореадори з Васюківки.  Трилогія.- К: А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2015.
     «Тореадори з Васюківки» перекладено багатьма мовами світу і внесено до Особливо Почесного  списку  Андерсена як один із найвидатніших творів  світової літератури для дітей. До вашої уваги – нова авторська редакція  роману з новими надзвичайно  веселими епізодами.


4.    Нагаев В.Г.
                Знаки и символы : энциклопедия.- М.: Астрель:АСТ, 2008.-125с.
               Человек живет в мире знаков. Гербы стран и городов, цифры и музыкальные ноты, наскальные рисункии эмблемы  спортивных  команд , лревнеегипетские  иероглифы   современные ордена и медали, флаги и шахматные фигуры --  все это знаки.
    Кто и когда придумал знаки? Зачем они нужны людям? Ответ на эти и многие дркгие вопросы  вы найдете в   этой книге.


5.    Прислів»я та приказки.- Харків: Чайка, 2014.-96с.
           Запрошуємо читачів насолодитися невичерпним джерелом народної мудрості. Ця книга містить понад 350 прислів»їв, приказок та близьких за змісиом виразів, їх тлумачення, а також відповідники російською. До того ж видання чудово ілюстроване.



6.   Рутківський Володимир.
                    Джури – характерники. Роман. 2-га книга трилогії «Джури».- К.: А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА,2009.-448с.
     «Джури – характерники» -- друга книга захоплюючої  історичної трилогії провідного сучасного українського письменника Володимира Рутківського.  У новому гостросюжетному романі читачі зустрінуться із своїми улюбленими героями – юними характерниками.А небезпека й надалі чатує на кожному кроці….


7.     Шугуров Л.М.., Золотов А.В.
              Автомобілі. Дитяча енциклопедія техніки.- 5-те видання.-К.: ТОВ «Перо», 2013.-104с.
               Ця книга допоможе юним читачам більше довідатися про машини: хто винайшов автомобіль, як працює двигун, як збирають машини на заводах, якими бувають автомобільні  перегони… Допитливий юний автолюбитель знайде тут  відповіді на  всі питання , що його цікавлять.


«День народження в бібліотеці»

Свято-шоу
«День народження в бібліотеці»
 День народження – свято яке з нетерпінням чекає наша малеча. Адже цього дня вони отримують найбільше уваги  від своїх близьких, рідних, знайомих, друзів. А ще в цей день іменинник сподівається отримати в подарунок те, про що мріяв цілий рік .
Зазвичай день народження святкують вдома чи в кафе. Та ми вирішили зробити сюрприз нашим  юним користувачам.
   Неочікуваним для осінніх іменинників стало свято-шоу  «День народження в бібліотеці», яке підготувала Смолінська бібліотека №1. для учнів 6-А класу.
  Захоплюючі конкурси, вікторини,  змагання, танці змінювали один одного. 
З чарівної торбинки діти  діставали предмети та називали з якої вони казки.
Для іменинників хлопці готували імпровізований борщ, а дівчата плели вінок-оберіг. В цьому конкурсі кращими стали хлопці.
По-черзі змінювалися  учасники в  змаганні  «Моргайликів».
Весело та на відмінно пройшла «Музична перерва» на якій діти з перших хвилин  запропонованої пісні відгадували з якого вона   мультиплікаційного фільму.
Подивилися повчальну театралізовану виставу про гарні та погані вчинки, яку підготували самі діти.
 Бурю емоцій  викликав  «Рицарський турнір», в якому хлопчики  показали кмітливість та ерудованість.
 Іменинники, як годиться , отримали подарунки. А потім всі разом пригощалися чаєм з пахлавою.

   Діти запевнили, що так цікаво і весело свій день народження  вони ще не зустрічали.






середа, 7 жовтня 2015 р.

Майстри селища Смоліне. Малюю те, що люблю.



Майстри селища Смоліне
Малюю те, що люблю.
   З цією жінкою я познайомилась випадково. Заходилась оформляти в бібліотеці  виставку майстринь – рукодільниць.  І от хтось із користувачів  запропонував разом із  вишитими роботами поєднати  намальовані картини. І порадили звернутись до  Котовенко Дарини  Василівни, що мешкає в смт. Смоліне в  мікрорайоні Геолог.
  На подвірї Дарини одразу видно, що тут мешкає талановита людина. Чого лише  вартий  стіл, поверхня якого викладена  мозаїкою із  битого  кахлю.
А паркан   викладений знову ж таки плиткою різних кольорів.  Ця мозаїка зачаровує погляд. 



Де Ви взяли стільки  кахлю?
--- Пенсіяу мене невелика, купувати  кахель я не маю можливості.
Люди роблять  ремонти в квартирах, стару плитку викидають, а я знаходжу  їй   таке  новее   застосування.




-  Дарино, мене дуже вразили квіти на Ваших картинах. Вони    такі різні і такі прекрасні.
- Квіти - це моя найулюбленіша тема. Хіба можна не захоплюватися  їх красою і ніжністю?  Квіти -  це ж діти землі!  От побачу десь кущик квітів , вони ніби впадуть мені в очі і вже не можу не намалювати їх. Хочеться, щоб вони зігрівали мене  своїми поглядами  дощовою осінню та холодною зимою.
   У своєму квітковому жанрі  майстриня намагається  донести особливий настрій  та своєрідний характер кожної квітки.  Тому серед них  - життєстверджуючі  «Волошки», закохані  «Ромашки»,  мрійливі  «Троянди»,  пройняті смутком  «Хризантеми».

    
  Наступне моє питання, мабуть буде банальне, але це цікавить всіх: як Ви почали малювати, коли у Вас проснувся до цього хист?
--- Прийшла  глибока  осінь, я виконала  всі  господарські  роботи, якось стало сумно. Зателефонувала  доньці   Олені  і в розмові  вирвалось :може  мен  іпочати   малювати?  Донька мене  підтримала  не лише словом, а й вислала  фарби, полотно, альбом.  На той час менівиповнилося  60 років.
І першими я намалювала ось ці  троянди, прямо на папері.




Наступними  були  «Соняшники» ,це полотно я покрила  яєчним білком і тепер  його   можна  протирати  вологим   рушником.



Ось таким  потопаючим у квітах  бачу  своє  подвір’я.
 


А це  бачу,  у Вас, щось  зовсім  новеньке і незвичайне.
-- Так, це перша моя робота   виконана  з  яєчної  шкаралупи.



Дарино Василівно, сподіваюсь наступної нашої зустрічі Ви здивуєте нас усіх  своїми новими  роботами. Від себе особисто хочу побажати Вам міцного здоровя  та   творчого натхнення.




пʼятниця, 2 жовтня 2015 р.

Історія одного вірша.



17.09.15
Історія одного вірша.

         Чергове  засідання  Клубу поезії було  присвячене історії  вірша  «Снегопад»  Алли  Рустайкіс, який  став  відомим хітом  у  70 – 80 роки. Хоча рядки  вірша  були написані ще до війни.  Інформацію підготувала Березовська Алла Іванівна.

  Вона – поет, драматург, автор лібретто, мюзиклів і оперет, які багато років не сходили із сцен країни :  «Ромео – мій сусід»,  «Дахи Парижа»,  «Ніч в Венеції» т. і.  Крім того ще й співачка.
АЛЛА  ОЛЕКСАНДРІВНА  РУСТАЙКІС – артистка і художниця по професії, аристократка по духу, стала майстром ліричного слова, Ім’я її матері , талановитої піаністки,  Іди Хвасс, розміщене на стіні пошани   Московської консерваторії.  Батько  Алли  -- артист художнього театру ОлександрРустайкіс.
Про нього захоплено писали   Бенуа і  Ефрос, називали його  «чудом Божим».   Ось як  Алла писала про своє походження:
«А в головетакая каша
Из рифм, несчастий и комет –
Меня  артист и музыкантша
Произвели на белый свет!»
   Про неї можна багато розповідати, але ми як того вимагає  тема нашої зустрічі, перенесемося в наш час. А точніше  на початок  70-х років, коли вийшла в ефір її знаменита  пісня, так швидко  підкоривши симпатії слухачів.  Цю пісню виконувала  В. Толкунова, Л.Зикіна. але  самим яскравим виконавцем пісні стала  Нані  Брегвадзе.  Це пісня  «СНЕГОПАД».
В середині 70-х  Алла Рустайкіс  живе із своєю донькою. Її донька – теж талановита  поетеса,   Олена   Басилова, муза  поетів-шестидесятників . В той час її чоловіком був СтасНамін, керівник вокально-інструментального ансамблю  «Цветы».  Він попросив  у Али Олександрівни  дати  йому  які-небудь  вірші  для пісні.  Пройшов місяць, другий, а вірші  ніхто не повертає.
Та ось одного разу на Кутузовському проспекті  Аллу Олександрівну хтось покликав. Цебув   Стас: «Ало  Олександрівно, у мене для вас хороша новина! До вашого  вірша  написали  музику. 
«Снегопад»  став піснею!».  
Розповів про композитора  ОлексіяЕкімяна: » Правда у нього немає музичної   освіти, він – полковник  міліції, та за те це  справжній самородок».
    На цьому засіданні Клубу ми дізналися про цікаві  і в той же час трагічні  моменти з історії сім’ї Рустайкіс, про розлуку і  неймовірну зустріч  в останній день життя…. Прослухали   популярні в той час   пісні
Так багато цікавих повідомлень і все це повязано  лише з одним віршем……
   Двері бібліотеки завжди відкриті для тих, хто любить читати, хоче поділитися цікавою   інформацією, поспілкуватися  з однодумцями.