вівторок, 29 березня 2016 р.

Ювілейний вечір

Поетичний Парнас.
Ювілей – це підсумок  прожитих років і творчих досягнень.
Рівно 10 років тому  24 березня  відбулося перше засідання «Клубу любителів поезії». Перших членів Клубу було зовсім небагато, але всі вони були по-справжньому закохані в її величність Поезію.  Спочатку  збиралися  в приміщенні шахтної  бібліотеки у доброзичливої господині    Наталії Тен, потім в клубі «Горизонт», в ДЮЦі, і ось тепер постійним пунктом збору стала Смолінська бібліотека №1.
 За цей час сформувався основний склад  Клубу .
   Взявши в руки книгу і переглянувши її зміст  хочеться поділитися з однодумцями новими  враженнями , цікавою інформацією. Кожна така  зустріч – це новий світ, нова подорож. В кожній нашій такій подорожі будь – то   творчість  одного письменника чи  цілого народу,  завжди знаходилась така  родзинка  про яку чули вперше. Ось цим і прекрасні , корисні, цінні наші зустрічі.
   Ювілейне засідання  Клубу відкрила бібліотекар Наталія Сизранова.
Під звуки фанфар  свій вірш зачитала Катерина  Яковлєва  :
                  Будь славна мить,
Що, як вогонь у Прометея,
Так загорілася ідея
Наш поетичний клуб створить!

Будь славен день,
Що нас до гурту об"єднав,
Нам велич слова показав,
Красу поезії, пісень!

Будь славна до поезії любов,
Що окриляє усіх нас,
Возносить на святий Парнас
Щоразу, знов i знов...
    

О! Будьте славні, друзі!
Серед
 зневір"я, пустоти
Палає  вогник доброти
I щирості у нашім крузі...

Будь славен, ювілейний час,
Що непомітно, ненароком,
Вперед  десятилітнім кроком
Ступив урочисто до нас!!!

Ювілейний поетичний вечір розпочато!  
 Ведуча вечора Наталія Васільєва скориставшись машиною часу
  миттєво перенесла  учасників  на  Парнас, де ми   перетворились на міфологічних богів та богинь.          
  Там  урочисто    вдягли лаврові вінки, подарували святкові ювілейні календарі, І як годиться на святі лунали вітання.  пісні , вірші,  проводились конкурси.  Ми  переглянули фото презентацію про  найкращі моменти із життя Клубу. На завершення скуштували святковий пиріг , всім вручили подарунки і ми щасливі  повернулися на землю.

















неділя, 20 березня 2016 р.

Майстер-клас

«Помічниця чудова – закладка книжкова»
Деякі з книг тобі дуже подобаються, ти перечитуєш їх знову і знову, а щоб швидше знайти потрібну сторіночку, тобі потрібна ….. вже здогадався? Так, вірно, книжкова закладка!
Якщо в книжці є закладка, то книжка виглядає охайною. Сторінки в книзі не заломлені, не пом’яті. І книжка довше служитиме тобі.
Колись закладки дуже високо цінувалися. Їх дарували не простим людям, а царським особам. Виготовляли закладки із різних матеріалів: заліза, срібла, золота, шкіри, слонової кості. Через свій красивий зовнішній вигляд вони були ще й предметом мистецтва та гордості колекціонерів.
У наш час закладки все частіше роблять з паперу й використовують в рекламних цілях: реклама продуктів, одягу, книг і їх авторів, бібліотек, музеїв.
Але найцікавіші закладки – ті, що зроблені своїми руками. Для їх виготовлення потрібно проявити творчість, фантазію, уяву. Але спочатку треба вирішити, з якого матеріалу її зробити (паперу, берести, тканини, бісеру), як прикрасити, що намалювати.
 
Ось і виходить, що будь-яка книжкова закладка – це не просто дрібничка, а дуже важлива, потрібна, та й просто чарівна річ. Можна навіть сказати, що книжкова закладка – для розуму та рук зарядка! Спробуйте здивувати своїх друзів, подарувавши їм закладку свого власного виготовлення.
 А як зробити книжкові закладки – дивись та читай тут:
Нечипоренко, Г. М. Лікарня для книжок : довідник бібліотекаря / Г. М. Нечипоренко // Шкільна бібліотека. – 2010. – № 6. – С. 35-36.
  Та найкраще прийти на майстер-клас до Смолінської бібліотеки №1 та навчитись разом  з нами виготовляти  закладки у дружньому  колі , під керівництвом  Кучеренко Тетяни Олександрівни.
 Цього разу ми виготовили найпростіші закладки , для різних за розміром книг.

За бажанням їх можна прикрасити малюнком, візерунком у кого наскільки вистачить фантазії.





субота, 19 березня 2016 р.

Літературно-мистецький захід

Поет, художник, Божий дар
відомий світові Кобзар»

  Вже пройшло більше  двохсот років з дня народження Т.Г.Шевченка та велич його слова    з новою силою продовжує жити в серцях українців.  Значення творчості Тараса Григоровича Шевченка для українського народу важко переоцінити. Його літературна спадщина  різноманітна та багатогранна: поезії, балади, елегії, поеми, думи… І в кожному рядку ми відчуваємо біль і переживання поета за долю поневолених людей.
     Мало хто в  історії світової культури з такою пристрастю й самовідданістю захищав свій народ, як це робив  великий Кобзар. З раннього дитинства він був свідком жахливої  кріпосницької дійсності, сповненої гніту й насильства, безсердечності панів і людяності знедолених.
    Усе життя присвятив Шевченко  служінню рідній Україні. Він ніс народові іскру правди, незважаючи ні на тортури, ні на гоніння.
     Однією з найважливіших у творчості Кобзаря   є тема свободи. Він закликав людей не коритися долі, а боротися за своє щастя, піднятися проти гнобителів і скинути кайдани  неволі:
             …вставайте,кайдани порвіте
 і вражою злою кровю
Волю окропіте.
    Часто згадував поет про славетне минуле українського народу. Про запорозьких козаків – волелюбних синів Великого Лугу,  з теплотою та любов’ю писав він про січовиків,  які перші в історії нашої країни прагнули до незалежності й відстоювали свої права.
    Творчість Шевченка  стала духовною основою  формування сучасної української нації , тому що для українців всіх  наступних поколінь  Великий Кобзар став могутнім джерелом  національної свідомості, символом України.
     Вихованці ДНЗ «Ромашка» прийняли участь у  літературно-мистецькому заході «Поет ,художник, Божий дар, відомий світові Кобзар», який організувала і провела Смолінська бібліотека №1. 
Бібліотекар  ознайомила   з біографією Т.Г.Шевченка, де найбільше уваги приділила   важким дитячим рокам  майбутнього поета.     Діти дізналися , що з самого дитинства Тарас був допитливою дитиною. Часто  ховався в буряни  і на маленькому клаптикові паперу  складав вірші,  або малював.
Навіть зоставшись сиротою продовжував шукати собі вчителів по малюванню, не полишив прагнення до навчання. В 12 років у нього розпочалось доросле життя , несправедливе та жорстоке…
  Вихованці ДНЗ прослухали дитячі вірші  Шевченка в яких він з любов’ю і ніжністю описує українську природу, дитину -сирітку. З цікавістю та захопленням роздивлялись  книги Шевченка   та   альбом мистецької колекції  творів Тараса Григоровича Шевченка.  З великою увагою  діти переглянули  відеофільм про  музей  поету на Черкащині.
На протязі заходу звучали  пісні  на вірші Шевченка  у сучасній обробці.
    Тарас Шевченко для українського народу не лише геніальний поет. Він – його сумління, совість, бунтівний розум, його ніжне щире серце, сповнене великою любовю і безмежним стражданням. Ось чому його люблять і шанують усі – незалежно від віку, естетичних уподобань, ідейних позицій.
   Прагнення і помисли Тараса Шевченка  здійснилися на початку  XXI століття. Український народ  дорогою ціною виборов свободу,  Україна стала  вільною, незалежною, демократичною державою. Та боротьба за територіальну цілісність держави, нажаль, продовжується в зоні АТО. Де наші  чоловіки, брати, сини  ціною свого життя  захищають неньку Україну.
Тож в цей день ми всі з глибокою вдячністю вшанували память наших  героїв односельців   Олександра Пашко та  Віктора Лашкул, життя яких обірвалося  у бою. Священна боротьба на яку піднімав  українців  Кобзар  проросла в серцях  і дала свої  результати.
Його творчість є благородною частиною нашої історичної спадщини.

Ми вдячні тобі Тарасе.




неділя, 13 березня 2016 р.

Клуб "Палітра"

Гармонія  кольорів.

Без сумніву всі батьки хотіли б бачити свою дитину здоровою, творчою, інтелектуальноюТому в Смолінській бібліотеці №1 з особливою увагою поставились до  розвитку художньої творчості  дітей.
Адже мистецтво є невід’ємною частиною  культури і займає  одне з пріоритетних  місць за силою  впливу  на особистісний розвиток людини.
Мистецтво – це радість дії, що формує безмежну творчість , породжує красу, веде до істини,  гармонії, мрії.
   Дитячий клуб «Палітра»  ставить перед собою такі завдання:
-          формувати емоційно-естетичний досвід  дітей, культуру почуттів;
-         художню компетентність у процесі засвоєння основ художньої  грамотності;
-         здібності та якості;
-         образне мислення, уяву,фантазію, художній смак;
-         початкові знання про мистецтво  та його роль в житті людини та суспільства.

Країна, в якій навчали б малювати так само,
як навчають писати і читати,
перевершила б незабаром усі інші країни
в усіх мистецтвах, науках і майстерностях.
Дідро

  На черговому занятті клубу «Палітра» вивчали  поняття про гармонію кольорів. Розглянули  репродукції картин художників .   При малюванні пейзажу.  ознайомились з основними типами кольорових гармоній  (тональна, гармонійна, контрастна). Вчились малювати різний стан природи.






субота, 5 березня 2016 р.

Історичний екскурс

Одна любов у мене -- Україна
Українська жінка – особливий феномен. Їй нема аналогів у світі. Українка понад усіх виділяється – мила, привітна, скромна трохи мрійлива. Природна грація, вишуканий смак, витонченість в почуттях – усі ці риси     властиві  тільки нашим жінкам.
   Протягом багатьох століть люди оспівували та  прославляли в піснях  і віршах образ матері – берегині . Деякі філософи  вважали, що доля жінки – у домашньому господарюванні та материнстві. На їхній погляд жінка не  здатна до великих справ і почуттів.  Але українки вже багато століть  виявляють і велич  почуттів , і  талант материнства, і велич справ.
Історичний екскурс  «Одна любов у мене – Україна», в якому взяли участь учні Смолінського НВО,   дозволив нам перенестись в далеке минуле  і згадати наших славетних панянок, наших красунь, якими гордяться українці  всього світу. Бо вони стали відомі  на весь світ не тільки , дякуючи своїй красі, але завдяки і розуму.
Анна Ярославна – королева Франції!
Українка, що стала королевою Франції і перевернула  життя Європи XI століття. До французького двору вона  привезла не лише багатий посаг, але й культуру, і навіть грамоту.
Княгиня Ольга.  Стародавні літописи змальовують княгиню Ольгу  як вродливу. Енергійну. Жорстоку і хитру правительку. Та найбільший комплімент літописці роблять їх тоді, коли згадують про її ніби то чоловічий розум.
Роксолана. За батьківським прізвищем вона – Анастасія Лісовська. Але у 16 столітті  її називали так: королева апанів!  Тобто – Роксолана.
Роксолана - унікальний феномен  світової історії. Її унікальність полягає у тому, що чи навряд чи знайдеться  якась інша жінка, окрім Роксолани, яка понад три десятиліття була однією з найвпливовіших постатей не де-небудь, а у  мусульманському світі.
Леся Українка. «Її мужність, пристрасність борця, її стійкість, її непохитність у біді—властивості, які вирізняють не лише поезію, а й життя великої Лесі Українки.»  М.Бажан
Марія Приймаченко.  Художниця, творчість якої прекрасне, дивовижне, утаємничене і до кінця незбагненне явище. Упродовж майже століття  привертає до себе увагу  шанувальників мистецтва, дослідників , художників, культурологів, мистецтвознавців. Жінка з нелегкою долею, малописьменна, була визнана зіркою першої величини у  «Всесвітній енциклопедії  наївного мистецтва» (Белград 1984р.)
Цей список можуть продовжити ще багато імен, та  з особливою гідністю ми згадуємо наших сучасниць Ліну Костенко та Надія Савченко.
Підбиваючи підсумок слід сказати, що це українські жінки, які прагнули свободи і гідного  становища в рідній країні,  вони не ставили собі за мету  потрапити в історію. Вони всім серцем вболівали за свою країну й хотіли кращої долі  для своїх нащадків. Але ці жінки не тільки мріяли про «світле майбутнє» , вони боролися за нього й віддавали і віддають життя.