субота, 26 жовтня 2019 р.


Екскурсія до бібліотеки
25 жовтня до Смолінської бібліотеки №1 завітали вихованці ДНЗ «Ромашка» група №13. Діти ознайомилися з правилами поведінки та користування  в бібліотеці, дитячими книжками, тематичними полицями,. Дізналися, що бібліотека це ціле місто з будинками – стелажами з полицями – поверхами на яких живуть книги. Бібліотекар розповіла, як можна записатися до бібліотеки, що тут завжди раді новим користувачам.  Дітям прочитали українську народну казку «Півник та двоє мишенят». Уяснили, що в казках завжди є  добрі і  негативні герої. Казки вчать бути роботящими, добрими, сміливими і навчатись всьому новому. Діти із захопленням розглядали новенькі бібліотечні книжки. Бібліотека чекає своїх маленьких відвідувачів на наступні заходи.  Всім сподобалось і малюки пообіцяли прийти вже з батьками.






субота, 12 жовтня 2019 р.

Інформаційна година


Покрови світле свято.
До бібліотеки №1 завітали вихованці Смолінського ДНЗ «Ромашка», щоб  краще засвоїти тему, а саме більше дізнатися про свято Покрови Пресвятої Богородиці. . Зі святом Покрови співпадає святкування Дня українського козацтва. З давніх-давен Божа Матір вважалася покровителькою усього українського козацтва. А на Січі запорозькі козаки збудували церкву на честь Покрови Богородиці з її іконою. Вони вірили в силу Покрови Пресвятої Богородиці і тому в Україні воно отримало ще одну назву – Козацька Покрова. Саме цього дня, починаючи з 2015 року, у нашій державі відзначають День захисника України.



 

Виховний захід


 
Торгівля людьми: злочин, що не має кордонів.
Досить дивно, що сьогодні, в  XXI  століття, ми змушені говорити  про торгівлю людьми не в історичному контексті, а в реальному часі.  Використовувати людей, як рабів розпочали ще в Древньому Єгипті і воно продовжувалось до 18 століття. З історії ми знаємо, що в Російській імперії кріпосне право було скасовано в 1861 році, а в Америці рабство в 1865 році. Пройшло  якихось 158 років, для історії це зовсім мало.
Але за цей час людство винайшло атомну бомбу,  освоїло космос і спустилося на морське дно, оволоділо новітніми технологіями… Та виникає питання: чи змінилася  сама суть людини? Чомусь здається, що ні.      На превеликий жаль, і зараз, мільйони людей у світі перебувають у рабстві та злиднях. Звичайно,  «нові раби» не носять кайданок, їх не продають  відкрито на ринках, ці схеми стали «осучаснені» набагато удосконаленіші  і підступніші. Торгівля людьми розвивається надзвичайно стрімкими темпами.  Прибутки від неї сягають  астрономічних розмірів і щорічно приносять  кримінальним угрупуванням мільярди доларів.  Це третій за розмахом кримінальний бізнес у  світі після  торгівлі зброєю і наркотиками.
Щороку в Україні, Білорусії, Болгарії, Молдові, Румунії до тенет работоргівців потрапляє близько 225 тис. людей. При цьому Україна є лідером Східної Європи  за кількістю постраждалих. В рабство потрапляють не залежно від віку, статі, соціального стану.  Про це потрібно  якомога більше розповідати. Чим більше  громадяни, а особливо школярі будуть обізнані  з цього питання, тим більше вони будуть захищені.
   В газеті «Міграція» за вересень 2019р.  Олена Малиновська доктор наук з держу правління, Національний інститут стратегічних досліджень , в публікації «Чи залишається торгівля людьми актуальною проблемою для  України?»  визнає, що враховуючи масштаби трудової міграції за кордон, а також доволі високий рівень неформальної зайнятості трудових мігрантів  в країнах перебування, серйозний ризик потрапляння громадян  України у ситуацію торгівлі  людьми зберігається, а потреба активної протидії цьому ганебному явищу , як за допомогою правоохоронних органів, так і інформаційних, освітніх засобів , не зменшується.
  Виховний захід «Запобігання торгівлі людьми» , що відбувся  в Смолінській бібліотеці №1 за участі учнів 10-А класу Смолінського НВО, мав на меті: надати учням інформацію про явища торгівлі людьми  (дітьми),  зовнішні та внутрішні  причини виникнення даної проблеми, про те, які права порушуються в ситуації торгівлі людьми . формувати навички безпечної поведінки, спостережливість. Ми розібрати такі питання:
Хто може стати жертвою торгівлі людьми.
Звідки і від кого можна чекати підступних дій, небезпеки.
Які форми работоргівлі бувають,
Етапи торгівлі людьми,
Що потрібно знати, якщо ви вирішили працювати за кордоном.
     Учні  заповнювали «Картку обізнаності» в якій письмово давали відповідь на питання «Причини торгівлі людьми».
Про які наслідки торгівлі людьми ви знаєте?  Школярі відповідали на це питання на стікерах та  наклеювали їх на імпровізоване «Дерево думок».
А на завершення заходу ми провели де брифінг, необхідно було закінчити  речення:
-Сьогодні я дізнався багато нового та важливого, а саме….
-Для себе я зробив висновок, що …
Та переглянули  повчальне відео «Сповідь раба», яке нікого не залишило байдужим.
Такий виховний захід сприяє вихованню в учнів  поваги до прав та основних свобод людини, підвищенню суспільного та політичного рівня їх знань щодо проблеми  торгівлі людьми, розповсюдження необхідної інформації серед молоді.
Слід зауважити, що  такі процеси, як поневолення людини, залучення в боргову кабалу, примусове залучення до роботи без виплати заробітної плати…  все це відбувається поряд з нами  потрібно лише пильно придивитися.





     

четвер, 3 жовтня 2019 р.



Cторінками доброти.
Чи може одна людина змінити світ? Звичайно – ні. Але коли вона з добром у серці і гарними помислами буде працювати в якомусь одному напрямку, то звичайно зможе багато чого змінити на краще в цьому буремному світі.
Таким яскравим прикладом для всього людства став наш земляк Василь Олександрович Сухомлинський. Який завдяки своїй людяності і в першу чергу любові до дітей змінив педагогічний устрій.
В.Сухомлинський був одним із тих, хто піднявся проти застою в педагогіці, за виховання високих духовних ідеалів. Цього він добивався словом.
Своїми творами мудрий педагог проповідує культ Людини, Розуму, Щастя, Свободи, Справедливості, Совісті. Особливо великого педагогічного та виховного значення він надавав казці.
«Казка, – завжди повторював В.О. Сухомлинський, – це, образно кажучи, свіжий вітер, що роздмухує вогник дитячої думки і мови. Діти розуміють ідею лише тоді, коли вона втілена у яскравих образах. Казка – благородне і нічим не замінене джерело виховання любові до Вітчизни. Патріотична ідея казки – в глибині її змісту, створені народом казкові образи, що живуть тисячоліття, доносять до серця і розуму дитини могутній творчий дух трудового народу, його погляди на життя, ідеали, прагнення. Казка виховує любов до рідної  землі вже в тому, що вона – творіння народу”.
Особливістю поетики казок В.Сухомлинського є захоплююча майстерність творення простих, на перший погляд, казок та оповідань: вони не перевищують 150 слів, але яким треба бути великим майстром, щоби в такій малій кількості слів вкласти таку високу якість думки, повчання. Поетика його творів вражає простотою, узгодженістю й досконалістю. Його герої не фантастичні, а земні, це ті речі, тварини, птахи, люди, що нас оточують. Своїми творами В.Сухомлинський намагається подарувати малому читачеві такі морально-ціннісні настанови: чутливість до радощів і горя, самостійність, діяльну турботу, узгоджувати власні бажання з інтересами навколишніх, міркування над життям, ідеал довершеної людини, розуміти та берегти природу, вчитися відчувати, прагнення творити красу.
  На інформаційно-пізнавальному заході «В.О.Сухомлинський – дітям» учні 2-Б класу (керівник  Дейнега Алла Миколаївна) Смолінського НВО  закріпили свої знання  про Василя Сухомлинського  великого педагога, мудрого вчителя, чудову людину.  Слово доброта всім відоме, а от з чим його можна порівняти, на що схожа доброта?  Діти жваво давали відповіді на це питання. Звичайно восени його можна порівняти із сонячною квіткою – ромашкою.
 Розібрали «Десять Не можна» Василя Сухомлинського. Ці заповіді повинна  знати і виконувати кожна людина, як доросла  так і  мала.
   Ми читали і пригадували  коротенькі і дуже повчальні твори Василя Сухомлинського: «Віл і Садівник»,  «Соловей і Жук», «Кріт і Деркач», «Горбатенька», «Чому?».
Вони вчать, як по правді жити, любити свій край, мудрості, повазі до старших, людяності.
  Ото ж Василь Сухомлинський, ця сонячна людина, залишив нам у спадок  найцінніший скарб – книги.  Для дорослих, а особливо вчителів,  це книга «Серце віддаю дітям». На основі якої вчитель будує свою педагогічну діяльність.  А для дітей мудрі і повчальні казки.