понеділок, 29 червня 2020 р.


Конституція України – історичні миті.


У ніч з 27 на 28 червня 1996 року (загалом безперервно 23 години) Верховна Рада України нарешті, після багатомісячних дебатів, ухвалила Конституцію, яка замінила стару, радянського взірця 1978 року. Проголосували за новий закон 315 депутатів. Україна цього дня стала останньою країною колишнього СРСР, яка юридично скинула радянські кайдани. Процес ухвалення Закону згодом став називатись "конституційна ніч".
    Конституція України - це не тільки надруковані статті, це те, з чим ми зустрічаємося щодня у процесі життєдіяльності.


Правила безпеки «Літо»

  Літо час розваг, подорожей, відпочинку. В спекотний період всі   поспішають до водойм, щоб скупатись в теплій воді, позасмагати.  В цей час потрібно бути дуже обережним, адже вода таїть в собі небезпеку для життя тим, хто нехтує правилами безпеки.
  Щоб нагадати та навчити самим необхідним правилам поводження на воді 21 червня 2020 року на облаштованому місці відпочинку біля р. Кільтень, в рамках проведення профілактичних заходів "Літо", поліцейські офіцери Смолінської громади   провели захід, під час якого вчили дорослих і малих жителів надавати першу домедичну допомогу при отриманні травм на воді (утоплення).
Під час заходу запрошені спеціалісти центру оперативної тактичної підготовки "Цитадель" провели тренінг з серцево-легеневої реанімації з використанням манекенів-тренажерів, тож всі охочі з присутніх на заході також мали змогу спробувати надавати першу домедичну допомогу при утопленні на практиці. А потім відбувся конкурс по наданню допомоги потерпілому на воді.
По завершенню заходу всі учасники, які взяли участь у конкурсі і потренувались на манекені надавати першу домедичну допомогу отримали морозиво, а переможці конкурсу - призи.







субота, 20 червня 2020 р.


Бібліотекар радить прочитати.


Які квіти на початку літа найбільше нас приваблюють своїм цвітінням? Можна назвати не так багато, але, погодьтеся, коли квітне кульбаба вона ніби жовтим кольором встилає  все  поле, утворюючи сонячний килим. Він вабить до себе захоплюючі погляди  не лише дітей, але й дорослих.  Хочеться зануритись в цей колір тепла, сонця й доброти і розчинитися в ньому.
     Мені здається якнайкраще відповідає цьому кольору, цій квітці  роман «Кульбабове вино» Рея Бредбері. Він ніби спеціально написаний для того, щоб насолоджуватись ним  влітку. Це роман відомого американського фантаста, який наповнений запахами, кольорами та смаками, повертає нас в 1928 рік, містечко Грін Таун, де 12-річний Дуглас Сполдінг та його 10-річний брат Томі потрапляють в неймовірні пригоди, які вони переживають одного особливого літа. 

     Повірте, вам теж захочеться приготувати власне кульбабове вино, щоб закупорити у пляшці літо, і поринути у спогади про дитинство. До речі, ця книга у багато – чому автобіографічна. Отож, шанувальники творчості Рея Бредбері мають змогу дізнатися більше про улюбленого письменника.




 

вівторок, 16 червня 2020 р.


Бібліотекар радить прочитати.
Многие считают, что в XXI веке человечество раскрыло все тайны: на Земле и под водой океанов, но это далеко не так. Взять хотя бы период Великой Отечественной войны, все ли мы знаем, знаем ли мы правду?  Для тех кто хочет знать больше об этом периоде на территории Кировоградской области предлагаю книгу Михаила Ковальского «По следам погибших армий»
     Эта книга рассказывает о трагической истории борьбы 6-й и 12-й Армии под командованием генералов Музыченко и Понеделина. В книге последовательно изложены все значимые события и проведен анализ причин этой сокрушительной трагедии которая разыгралась в июле-августе 1941 годов междуречье рек Синюха и Ятрань.
   Как удалось немецким войскам  нанести столь сокрушительный удар  финалом которого стал полный разгром и пленение двух  советских армий?  Кто виноват? Можно ли было  предотвратить катастрофу?  Куда пропали многочисленные ценности и знамена окруженных войск? Почему после войны  расстреляли генерала Понеделина  и наградили генерала Музыченка? На все эти и множество других вопросов , которые в течении  многих лет оставались безответными , дает ответы автор книги М. Ковальский. Перед  читателями предстоит яркое , компетентное и подлинное расследование  одного из крупнейших поражений РККА в летней кампании 1941 года.
      Вниманию читателей представлены также  биографии и судьбы командного состава  6-й и 12-й Армии многим из которых удалось выйти  из окружения  и спастись, многим пришлось пережить ужасы плена, а судьбы многих до сегодня неизвестны.


Книги- ювіляри 2020

           До вашої уваги один з найскладніших інтелектуальних творів ХІХ століття, який було опубліковано 130 років тому в квітні 1890 року – це роман Оскара Вайлда «Портрет Доріана Грея». Роман приніс автору неабияку славу, був екранізований в різних країнах світу більш, як 30 разів.
У ньому письменник зробив спробу відтворити життєву позицію сучасної йому людини, з її проблемами та ставленням до життя. На початку роману головний герой  Доріан Грей показаний автором як людина чесна і порядна, закохана в життя. Він стає натурником для портрету Безіла Голворда. Герой ладен закласти душу дияволу, аби не старіти і залишитися вродливим юнаком. Це бажання було почуте. Відбувається щось незвичайне, протиприродне, фантастичне: зображений на портреті юнак фізично старіє, його намальоване обличчя вкривається зморшками, врода гине, а сам Доріан у житті залишається молодим і гарним. Він знищує художника, який намалював портрет і сам портрет. Однак удар ножем, яким він хоче обірвати надприродне життя своєї душі в портреті, обриває і його власне життя. «….На стіні висів чудовий портрет їхнього господаря – достоту такого, яким вони востаннє його бачили, в усьому блиску його чарівної юності і вроди. А на підлозі, з ножем у грудях, лежав якийсь мрець у вечірньому костюмі. Увесь у зморшках, вимарнілий, аж погляд вернуло. І лише постерігши персні у нього на пальцях, челядники впізнали, хто це».
Справжнє мистецтво не можна вбити, знищити, воно вище за життя, вічне.