четвер, 25 травня 2023 р.

 

Природу України знай, люби і  поважай

23.05 КЗ «Публічна бібліотека Смолінської селищної ради» відвідала Смолінський ліцей №2 (молодша ланка). Розповіли про заповідні території України, а саме про Асканія-Нова: перший степовий заповідник. Це справжнє диво не лише Приазов’я, а й усієї України. Це найстаріший степовий біосферний заповідник планети та найбільша європейська степова заповідна територія. У тутешніх екосистемах налічується більше 500 видів вищих рослин і понад 3 тисячі видів тварин. У 1984 році рада ЮНЕСКО внесла Асканію до списку еталонних територій планети. Діти уважно прослухали інформацію , задавали цікаві питання , з цікавістю розглядали книги і фотокартки про наш край.


Природа України – багата та різноманітна. Завдяки географічному положенню та кліматичним умовам у нас є просторі степи й густі ліси, лагідні моря й величні гори, бурхливі річки та спокійні озера, на просторах країни ростуть тисячі видів рослин та водиться величезна кількість тварин. Змінюються пори року – і кожна з них дарує нам свою особливу красу.

Україна асоціюється з безкраїми золотими ланами під чистим блакитним небом. Ці символи закарбовані в нашому прапорі! Повний дозрілий колос пшениці символізує багатство та родючість, він важкий і хилиться до самої землі, ніби дякуючи за силу, якою вона його наповнила; блакитне безхмарне небо – то воля! Над ланами легко кружляють птахи, і далеко навкруги розноситься їхній спів.






 

вівторок, 23 травня 2023 р.

 

МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ

 БІОЛОГІЧНОГО РІЗНОМАНІТТЯ

Природа є домівкою для безлічі живих істот, яких потрібно цінувати і оберігати, адже вони роблять наш край насправді чарівним,«зеленим» та мальовничим! Ось хоча б поглянути на прекрасні різнокольорові іриси, які прикрашають наше селище.

Ця важлива дата з’явилась в екологічному календарі світової спільноти за ініціативи Генеральної Асамблеї ООН. Починаючи з 2000 року її відзначають 22 травня. Головна мета події – звернути увагу якомога більшої кількості людей на необхідність збереженнябіологічного різноманіття Землі на генетичному, видовому,екосистемному рівнях, адже це основа для успішного подальшого існування людства! На жаль, сьогодні близько 60% екологічних систем планети деградує або використовується бездумно, щопризводить до важких наслідків. Оскільки, будь-який живий організм відіграє свою роль в екосистемі, якщо якась її частина зазнає ураження, то під загрозу підпадає вона в цілому! Результат – погіршення умов життя людей через опустелювання земель, скорочення продуктивності земельних угідь, втрату водних ресурсів тощо. Саме для боротьби з цією проблемою і була розроблена Конвенція з біологічного різноманіття, яка набрала чинності 29 грудня 1993 року. Верховна Рада України ратифікувала Конвенцію 29 листопада 1994 року.

Зараз екологічний стан нашої країни значно погіршився через воєнні дії, тож Україна має і зараз, і в майбутньому звертати особливу увагу на стан навколишнього середовища в державі.









 

понеділок, 22 травня 2023 р.

 

Творчість користувачів нашої бібліотеки

В нашому селищі Смоліне багато талановитих людей. Ми  знайомимо  з їх творчістю через мережу Інтернет та проводимо  зустрічі в бібліотеці. Тож сьогодні пропонуємо до вашої уваги  вірш Тетяни Чміль.

      ***

Який прекрасний світ - та ми у ньому,

Блукаємо по закутках пітьми,

Забули заповіт-перестороги,

Чиїми є насправді ми дітьми.

Шукаємо провини в когось,

А самі грішимо щодня,

Гріхи ростуть, немов би гори,

А з ними наростає, ще й пеня.

Ранковий день несе надію,

А полудень несе любов,

У вечірній час - в прекрасне віра,

Що новий день настане знов.

Не озирайтесь на минуле,

Нас там давно уже нема,

Будіть в собі все, що заснуло -

Життя дається не дарма!

************** Т. Чміль



пʼятниця, 19 травня 2023 р.

 


ФОТОКАЛЕЙДОСКОП

ВИШИВАНКА - ДУША УКРАЇНИ














                                      А над світом вишиванка цвіте


Етнографічна бесіда «Європейські світанки в українських вишиванках» була проведена для учнів 9-Б класу Смолінського ліцею №2 (старша ланка). Бібліотекарі КЗ Публічна бібліотека Смолінської селищної ради розповіли   про  історію української вишивки, цікаві факти про українські вишиванки, про особливі відмінності вишиванок у різних областях України. Та наголосили на тому факті, що українська вишиванка стає все більше популярною в усьому світі і зокрема в Європі. Про це свідчить багато фактів. В бібліотеці оформлено тематичну фотозону. А на столику виложені книги та журнали, які розповідають про вишивку та рукоділля.  Згадали і про європейську конвенцію та європейські цінності. Адже 19 травня День Європи . Присутні мали можливість подивитися  відео презентацію  з корисною та цікавою інформацією  на Facebook.

Учні висловили своє ставлення до вишиванки, розповіли про модні тренди. Вишиванка на стільки красивий  одяг, що її можна вдягати на державні і недержавні   і свята.  На завершення заходу ми зробили загальне фото.

 Всіх вітаємо із святом та бажаємо якнайшвидшої Перемоги.



 

Дорожній рух – тобі друг

 

Дорожні правила вивчай,

Їх треба зазубрити!

Ніколи їх не забувай,

Щоб у безпеці жити!

Ще зовсім недавно тато і мама водили за ручку своїх діток до садочка, разом гуляли в парку чи на дитячому майданчику. Дорослі пильно слідкують, щоб дитина не нашкодила своєму здоровю. Саме батьки несуть повну відповідальність за своїх дітей. Та  проходить час діти підростають і вже самі ідуть до школи, в магазин, на подвіря гуляти. Тобто частково діти беруть на себе відповідальність за свою безпеку.

  А щоб діти добре знали правила поводження на вулиці їх цьому вчить дитячий садок, школа і звичайно бібліотека.

Сьогодні у нас був чудовий день, наповнений новим досвідом та враженнями.

   Захід «Дорожній рух  -- тобі друг» ми провели у співпраці з Аллою Дейнега вчитель  1-А класу Смолінського ліцею №2.  Бібліотекарі дітям розповіли про правила дорожнього руху  « Правил різних є багато, їх потрібно знати.Про свою безпеку треба пам’ятати», переглянули повчальний мультфільм, відповідали на питання вікторини «Хто такий? Що таке?» , розгадували загадки.

А щоб краще закріпити знання бібліотекарі провели гру «ТАК? Чи НІ?» , гру «Світлофор наш друг»,  діти дивились якого кольору сигнал горить на світлофорі і вирішували можна йти чи ні.  Всі  діти  гарно засвоїли матеріал з  правил дорожнього руху та були нагороджені медалями. Вітаємо!

  Мета цього заходу полягала в тому щоб 

— поглибити знання учнів з правил дорожнього руху;

—  продовжити формування уяви школярів про безпеку дорожнього руху під час пересування по вулицях  та дорогах;

—  закріпити навички виконання основних правил руху з метою попередження дитячого травматизму.

— виховувати: дбайливе ставлення до свого життя та здоров’я,

  До нових зустрічей в бібліотеці!





















    

понеділок, 15 травня 2023 р.

 

 

Від сімї та родини починається Україна

20 вересня 1993 року відповідно до резолюції Генеральної Асамблеї ООН було запроваджено Міжнародний день сім'ї, який відзначається щороку 15 травня. Сім'я як основний елемент суспільства була і залишається берегинею людських цінностей, культури та історичної спадкоємності поколінь, чинником стабільності і розвитку.

   В сімейному колі дитина набирається мудрості від тих, хто прожив тривале життя, дізнається про свій родовід, бо саме зі знання свого родоводу починається кожна людина.

  15 травня бібліотекарі Публічної бібліотеки Смолінської селищної ради та Дейнега Алла Миколаївна

 класний керівник 1-А класу  Смолінського ліцею провели захід до Дня родини.  Алла Миколаївна розібрала з дітьми слово РОДИНА, що нагадує кожна буква цього слова. Діти ловили чарівний кубик та розповідали речення про свою сімю. А ще  ми говорили про маму. Кожна дитина навперебій хотіла розповісти  про свою маму: яка вона красива, ласкава, ніжна, найдорожча…

І у кожного вона єдина і неповторна.

 Діти запамятали, що сьогодні Міжнародний день сімї, родини. А коли прийдуть додому, то обовязково привітають своїх рідних із святом.

  Наше найголовніше завдання навчити дітей цінувати та зберігати родинні цінності, шанувати батьків, любити рідний край.

 Для українців найбільш цінними є родинні зв'язки. Від батька до сина, від бабусі до онучки завжди передавалися і передаються досі духовні цінності.

Найбільший затишок -- у родинному колі, серед близьких людей, де ти є частинкою великого роду зі своїми традиціями, звичаями, установками.

Буде вільна й незалежна Україна – буде і міцна і любляча сім’я!