Українська класика – невичерпне джерело натхнення


В лютому місяці 2019 року бібліотека №1  придбала книги із серії
«Українські класики».

 Проза та драматургія В. Винниченка вирізняються яскравістю та рельєфністю образів, оригінальністю ідей, розмаїтістю тематики, багатою жанровою палітрою. У книзі представлено найкращі твори з доробку письменника — повість «На той бік», п’єси «Чорна Пантера і Білий Медвідь», «Між двох сил», а також оповідання. Ці твори принесли письменникові всеєвропейську відомість. Читача, без сумніву, зацікавить символічна наповненість Винниченківських текстів, їхня «закодованість», посилена увага митця до фройдизму та психоаналізу.




До цього видання ввійшли такі шедеври української літератури, як «Конотопська відьма», «Маруся», «Щира любов» тощо. Ці повісті Г. Квітки-Основ’яненка відкривають нову сторінку в письменстві всієї Європи. Популярні в українській бароковій літературі мандровані сюжети Квітка розмальовує розкішними соковитими фарбами слобожанського ярмарку. Його герої та героїні — добрі, повні любові, щирої набожності. Ця книжка, безумовно, створить у читача гарний настрій, викличе вибух яскравих емоцій, потішить приємним українським гумором.



Г. Косинка — майстер жанру новели. Письменник відзначався глибиною проникнення у психологічні тонкощі своїх героїв. Що йому тільки не закидали, називаючи «співцем куркульства» та «апологетом бандитизму». Його розстріляли, однак він до останньої хвилини свого життя не зрадив ані собі, ані своїм читачам, ані коханій Україні. Новели, що ввійшли в цю книгу,— твори, які свого часу «з рук виривали»,— будуть надзвичайно цікавими й сучасному читачеві.



Книга містить кращі твори апологета краси, рафінованого модерніста і «європейця» у творчості Михайла Коцюбинського. Перед очима читача проминуть сторінки з історії нашої країни, з історії героїв письменника. Тут є надзвичайно сильні емоції, які вражають до глибини душі. Любов, ненависть, пристрасть, магія, чарівна природа — цей нестримний вир — шлях у світ тіней забутих предків. Пориньте в нього, зачаруйтесь дивним словом великого майстра — Михайла Коцюбинського.


Автора включених до цієї книжки повістей «Брати» й «Вуркагани», п’єс «Диктатура» і «Соло на флейті» можна назвати свідком жорстокої доби. Він жив і творив у післяреволюційний період, часи сталінизму. Доля чудового митця, який для своєї країни працював на повну силу і навіть більше, обірвалася трагічно. Але його твори, яскраві, самобутні, залишилися нащадкам «у спадок». Пригоди героїв І. Микитенка настільки цікаві, що не залишать байдужими найвибагливішого читача.


І. Нечуй-Левицький — класик української літератури, який відрізняється від інших митців тим, що був «чи не найбільш людяним письменником»; йому вдалося проникнути в саму душу народу.
У цій книзі вміщено два значних твори письменника — «Микола Джеря» та «Кайдашева сім’я». Микола Джеря — фігура, котра своїм внутрішнім динамізмом програмує побудову навколо себе насиченого сюжету. Герої ж другого твору теж не дадуть читачеві сумувати над книжкою. Тотальний родинний конфлікт Кайдашевої сім’ї, змальований з гумором та тонкою іронією, цілком захопить читача й поглине його увагу.



Автор поезій, повістей, оповідань, казок, що ввійшли до цього видання, був справді народним письменником. Не лише в тому сенсі, що його творчість тісно зав’язана на фольклорі, а твори стали народними піснями. Він усього себе віддав рідному народові. «Буковинський Соловій» зачарує читача своїм рідкісним словом, що, має присмак гуцульського екзотизму, відкриє поезію і красу народних обрядів і звичаїв, ескапади емоцій, пристрастей, що нерідко вирують у людських душах.



У книгу ввійшов один з найкращих творів І. Франка — «Перехресні стежки», який за жанром є соціально-побутовим романом. Відвічні людські проблеми — кохання й ненависть, любовний трикутник, можна навіть сказати, чотирикутник — це те що наближає твір до белетристики. Напружений сюжет, трагічна розвязка, ціла галерея яскравих героїв будуть тримати увагу читача до останньої сторінки твору.



Юрій Яновський — поліфонічний митець. Він працював у галузі поезії, прози, драматургії, кінодраматургії, публіцистики. В книзі представлено два великих твори письменника — романи «Майстер корабля» та «Чотири шаблі». «Майстер корабля» — мозаїка численних історій, що рельєфно описуються у творі. Цей роман свідчить про те, що в письменникові жив майстер інтимно-еротичної прози. Дух Еросу явно витає над оповіддю. «Чотири шаблі» — роман про глибинні духовно-психологічні засади народного руху в Україні періоду національно-визвольних змагань та громадянської війни. І цього разу письменнику вдається до останньої сторінки в напрузі тримати увагу читача завдяки розповіді про різноманітні випробування, авантюристичні, напівфантастичні пригоди героїв



Немає коментарів:

Дописати коментар