понеділок, 28 травня 2018 р.


Мову рідної природи розуміти серцем вчись.
 Природа – багатство і окраса рідної землі. Кожен із нас не уявляє свого життя  без її чарівного світу – розлогих ланів і тінистих гаїв, повноводних річок і чистого неба.  Невимовно прекрасна наша  земля. І скільки ми б не милувалися  її краєвидами, завжди відкриваємо щось нове, а душа сповнюється , збагачується  і красою і добром, за що маємо бути вдячні  матері своїй Природі.  Зберегти цей дивосвіт для себе, для нащадків – обовязок кожного.
 На превеликий жаль, у наш час, коли, здається, всі грамотні, всі від малого до старого  розуміють, що таке екологія, чи не на кожному кроці бачимо сліди недбальства, бездумності, варварства. У найчарівніших куточках природи  можна побачити купу сміття, понівечені кущі, витолочені квіти, зрубані дерева.  Бездумно нищити зелене багатство – це те саме, що рубати гілку на якій сидиш.
    З розвитком цивілізації вплив людей на природу  стає щодалі більш потужнішим і до кінця двадцятого сторіччя  набув планетарного характеру.  Самій природі вже не сила  загоїти завдані їй рани. Першими вдарили на сполох учені, потім лікарі, журналісти й політики.
   Становище, що склалося на Землі, вчені  визначають як екологічну кризу. І немає сьогодні важливішого завдання, аніж пошук шляхів виходу з неї. Щоб вижити, людство повинно  навчити ся жити на Землі по-новому.  Саме до цього закликала  конференція ООН  з питань навколишнього середовища, яка ухвалтла 1992 року в Ріо-де-Женейро «Порядок денний на 21-е століття» -- програму робіт, котра передбачає гармонійне досягнення високої якості  навколишнього середовища і здорової економіки для всіх народів світу. Для успішного виконання цієї програми не досить зусиль держав та їхнього керівництва.  Кожна людина планети Земля повинна оволодіти мінімальним набором екологічних знань і способів діяльності  для того, щоб її поведінка  була екологічно осмисленою.
    Саме з метою  виховання екологічної свідомості в юнацтва пройшов захід «Мову рідної природи розуміти серцем вчись», який провели на вулиці на чистому повітрі. Ми створили дві команди: команда хлопців і команда дівчат.  Перший тур змагання мав  дещо незвичну назву «Що ми викидаємо, або золоті розсипи  смітників».  На кожне запитання було три варіанти відповідей А ,Б чи В. За сигналом команди піднімали відповідну табличку.
   Наступна подорож «Екологічна вікторина»  була про флору і фауну України, яким потрібна наша допомога.
Продовжила змагання головоломка «Знай. Люби. Бережи», де відповіді – це слова з буквою «Р» у кінці. Той хто давав  вірну відповідь сам вписував слово у ребус.
  Завдання «Квіткові загадки» було легшим для команди дівчат.   Та хлопці надолужили впущене у розгадуванні кросворду «Дивовижний світ птахів». Ребус та кросворд були спеціально виготовлені  великого розміру, їх закріпляли на мольберті так щоб всім було зручно бачити.  А завершив   змагання конкурс  «Народні порівняння про природу».
Ми прийшли в цей світ красу й добро творити,
Сіять радощі – великі і малі.
Та чи зможемо нарешті зрозуміти:
Щоб колись на Марсі яблуні ростити,
Треба спершу зберегти їх на Землі
  Ото ж не залишаймося байдужими до недбальства й варварства: хай зламане дерево, сміття в лісосмузі, витолочені квіти, порізана кора дерева викличуть у кожного обурення і благородне бажання захистити природу.














     

пʼятниця, 18 травня 2018 р.

Свято до Дня Європи



В Європу з Україною в серці
«Європа- це континент різних культур,
релігійних та правових традицій,
але, водночас, спільних цінностей.
Ці цінності сприймає, а відтак
і захищає Європейський Союз».
 
 Одним із основних чинників  сучасної освіченої, інтелектуальної, культурної особистості є високі почуття миролюбства, толерантності, добра, поваги до основних життєвих цінностей інших народів, взаєморозуміння, солідарність і духовна єдність між людьми різних народів, поглядів, переконань.
   Європа – дивовижний континент з багатою історією. Століттями Європа була роз’єднана через постійні війни та протиріччя. Але вже більше 50 років 27 країн Європи об’єдналися на основі спільних людських і демократичних цінностей в Європейський Союз, співпрацюють одна з одною, живуть у єдності та дружбі для того, щоб зробити світ кращим – досягати стабільності, миру та процвітання.
     18 травня в Смолінській бібліотеці №1  проведено  круїз –свято  «В Європу з Україною в серці».  В заході прийняли участь учні 9-А класу   Смолінського НВО ,  класний  керівник Мелішкевич Лариса  Борисівна. Захід відкрила пісня «Моя Україна – червона калина» у виконанні Раїси Кириченко.  Ведучі свята Наталія Сизранова-бібліотекар, Аліна Ортюкова – керівник гуртка «Етнографія», розповіли про історію  Дня Європи. Учасники заходу дізналися  цікаву і корисну інформацію про  Європейський Союз, історію створення прапору ЄС. 12 золотих зірок на блакитному тлі прапора не має нічого спільного з кількістю країн – членів  організації. В різних традиціях «12» є символічним числом, що означає абсолютну досконалість.  Гімн Євросоюзу має теж цікаву історію: музика гімну взята з дев’ятої симфонії , яку Людвіг Ван Бетховен написав у 1823 році. У фінальній частині своєї симфонії  Бетховен поклав  на музику «Оду до радості», написану у 1785 році Фрідріхом Фон Шіллером. У цьому вірші знайшла відгук  ідея братання  народів. Яку поділяв і Бетховен. У 1972 році Рада Європи схвалила  бетховенську  тему «Оди до радості» як свій гімн.
   Вчитель англійської мови Алла Іванівна Березовська підготувала  для дітей цікаву інформацію про англійську мову.
       Девятикласники були не просто слухачами, а активними учасниками захоплюючих заходів. Офіційну  частину  свята продовжили гра «Третій зайвий», «Діжечка з запитаннями». Ми побували в гостях у європейських казкарів. Наша зупинка так і називалась «В гостях у казки». Розгадували «Єврокросворд». Відповідали на питання  вікторину «Що ти знаєш про Європейський Союз?».
Ніхто не залишився байдужим після конкурсів «Традиції європейців» та «Темна європейська конячка».
 Після кожного змагання діти  читали вірші поетів Європи. Це були старшокласники:
Андрій Соломаха
Валерія Литвинова
Катерина Приймакова,
вихованці гуртка «Етнографія» Смолінського НВО:
Аріна Юдіна
Артем Ортюков
Анастасія Юдіна.
     Еріка Багой на саксофоні виконала інструменталку «Путникы вночи».
  Ми переконались, що Європа – батьківщина багатьох народів, культур, мов, традицій.Ми, українські діти – діти сучасної Європи, маємо бажання разом з європейськими країнами будувати своє майбутнє і майбутнє нашої рідної України! Ми хочемо відкрити для себе Європу і пізнати європейський простір!












неділя, 13 травня 2018 р.

Історичний часопис


Память безсмертна – подвиг нетлінний
  Щоб передати героїзм і відвагу дідів-прадідів онукам і правнукам в Смолінській бібліотеці №1  було проведено історичний часопис «Память безсмертна – подвиг нетлінний».
     Особлива атмосфера панувала у бібліотеці. Бібліотекар Наталія Сизранова   розповіла про те, якою дорогою ціною дісталася перемога над ненависним ворогом, який величезний вклад у Перемогу українців - колишніх фронтовиків, партизанів, підпільників, трудівників тилу, їх винятковий героїзм, мужність і самопожертва. Присутні ніби занурилися у ті далекі часи.
Разом  переглянули відеофільм «Війні немає забуття».
      Користувачі мали змогу ознайомитися з книжково-ілюстративною виставкою «В книжковій пам'яті - миттєвості війни», на якій представлені художні книги про війну, видання історичної тематики, збірки пісень.