понеділок, 28 травня 2018 р.


Мову рідної природи розуміти серцем вчись.
 Природа – багатство і окраса рідної землі. Кожен із нас не уявляє свого життя  без її чарівного світу – розлогих ланів і тінистих гаїв, повноводних річок і чистого неба.  Невимовно прекрасна наша  земля. І скільки ми б не милувалися  її краєвидами, завжди відкриваємо щось нове, а душа сповнюється , збагачується  і красою і добром, за що маємо бути вдячні  матері своїй Природі.  Зберегти цей дивосвіт для себе, для нащадків – обовязок кожного.
 На превеликий жаль, у наш час, коли, здається, всі грамотні, всі від малого до старого  розуміють, що таке екологія, чи не на кожному кроці бачимо сліди недбальства, бездумності, варварства. У найчарівніших куточках природи  можна побачити купу сміття, понівечені кущі, витолочені квіти, зрубані дерева.  Бездумно нищити зелене багатство – це те саме, що рубати гілку на якій сидиш.
    З розвитком цивілізації вплив людей на природу  стає щодалі більш потужнішим і до кінця двадцятого сторіччя  набув планетарного характеру.  Самій природі вже не сила  загоїти завдані їй рани. Першими вдарили на сполох учені, потім лікарі, журналісти й політики.
   Становище, що склалося на Землі, вчені  визначають як екологічну кризу. І немає сьогодні важливішого завдання, аніж пошук шляхів виходу з неї. Щоб вижити, людство повинно  навчити ся жити на Землі по-новому.  Саме до цього закликала  конференція ООН  з питань навколишнього середовища, яка ухвалтла 1992 року в Ріо-де-Женейро «Порядок денний на 21-е століття» -- програму робіт, котра передбачає гармонійне досягнення високої якості  навколишнього середовища і здорової економіки для всіх народів світу. Для успішного виконання цієї програми не досить зусиль держав та їхнього керівництва.  Кожна людина планети Земля повинна оволодіти мінімальним набором екологічних знань і способів діяльності  для того, щоб її поведінка  була екологічно осмисленою.
    Саме з метою  виховання екологічної свідомості в юнацтва пройшов захід «Мову рідної природи розуміти серцем вчись», який провели на вулиці на чистому повітрі. Ми створили дві команди: команда хлопців і команда дівчат.  Перший тур змагання мав  дещо незвичну назву «Що ми викидаємо, або золоті розсипи  смітників».  На кожне запитання було три варіанти відповідей А ,Б чи В. За сигналом команди піднімали відповідну табличку.
   Наступна подорож «Екологічна вікторина»  була про флору і фауну України, яким потрібна наша допомога.
Продовжила змагання головоломка «Знай. Люби. Бережи», де відповіді – це слова з буквою «Р» у кінці. Той хто давав  вірну відповідь сам вписував слово у ребус.
  Завдання «Квіткові загадки» було легшим для команди дівчат.   Та хлопці надолужили впущене у розгадуванні кросворду «Дивовижний світ птахів». Ребус та кросворд були спеціально виготовлені  великого розміру, їх закріпляли на мольберті так щоб всім було зручно бачити.  А завершив   змагання конкурс  «Народні порівняння про природу».
Ми прийшли в цей світ красу й добро творити,
Сіять радощі – великі і малі.
Та чи зможемо нарешті зрозуміти:
Щоб колись на Марсі яблуні ростити,
Треба спершу зберегти їх на Землі
  Ото ж не залишаймося байдужими до недбальства й варварства: хай зламане дерево, сміття в лісосмузі, витолочені квіти, порізана кора дерева викличуть у кожного обурення і благородне бажання захистити природу.














     

Немає коментарів:

Дописати коментар