середа, 31 жовтня 2018 р.


Світ «особливої» дитини.
«Мир «особого» ребенка» интересен и пуглив.
Мир «особого» ребенка безобразен и красив.
Неуклюж, порою странен, добродушен и открыт.
Мир «особого» ребенка.  Иногда он нас страшит.
Почему он агрессивен? Почему он так закрыт?
Почему он так испуган?  Почему не говорит?
Мир «особого» ребенка – он закрыт от глаз чужих.
Мир «особого» ребенка допускает лишь своих!»
     30 жовтня в Смолінській бібліотеці №1 відбулася зустріч з Людмилою Кордяк,  яка навчається на магістратурі  в Київському НПУ імені М.П.Драгоманова  за спеціальністю логопед, олігофренопедагог спеціалізованої школи, т’ютор в інклюзивному класі.
Вже не один рік працює саме з «особливими» дітьми, має гарний досвід інклюзивного навчання.
Ця зустріч була цікава для педагогів, психологів  навчальних закладів, працівників соціальної служби, вихователів дитячих садків і звичайно батьків.
 Присутні були ознайомлені з цінностями та принципами  інклюзивної освіти. Розглянули питання про переваги інклюзивної освіти для дітей з особливими потребами, для інших дітей та для педагогів та фахівців.
Людмила розповіла про основні ознаки дітей з  розладами аутичного спектру, з дефіцитом уваги та гіперактивністю, синдромом Дауна, дисплексією.
Розібрали і знайшли рішення проблем з якими складнощами стикаються вчителі  під час навчального процесу.
Також розглянули питання модифікації навколишнього середовища для дітей  з різними патологіями.
  По завершенні заходу батьки мали можливість індивідуально поспілкуватися з спеціалістом та отримати кваліфіковану пораду.














вівторок, 23 жовтня 2018 р.

Традиції та забобони
 у духовному житті народу.
Сочится жизнь песком промежду пальцев
Не сжать судьбы горячую ладонь.
Со временем все глуше и все дальше
Доносится к нам детства перезвон.

А вот уже и солнышко в зените,
Вот оно вниз непрошено катит…
Как хорошо, когда еще при жизни
Мы успеваем с Богом говорить.

Так надо бы хоть изредка, без спешки,
В бездонность неба каждому смотреть
И, видя в нем величие бессмертья,
Себе бессмертья этого хотеть.

А наше солнце к западу все ближе,
Как трудно будет с Богом говорить,
Которого за все, что было жизнью,
Не захотели мы благодарить.
(Анна Вельк)
   Мені здається, що   цей вірш  гарно і дуже точно розповідає про життя більшості із нас.  Справді, як ми живемо? Навчаємось, працюємо, відпочиваємо, кудись поспішаємо, перемагаємо і падаємо, втішаємось дітьми і внуками, намагаємось  все встигнути, а часу не вистачає. Не вистачає на те, щоб зупинитись і насолодитись красою  природи, поспілкуватись зі своєю душею, почути свій внутрішній голос, піти до храму…   Так, дорога до храму дуже не проста, багатьом  із нас завжди щось заважає.  Та й взагалі,  ми так мало знаємо про християнство, життя святих,  мабуть жоден із  нас не читав повністю Біблію,   як поводитись у церкві.  А  наші перестороги і  вірування в непотрібні речі, дії чи ритуали,  яким  у більшості випадків не можемо дати пояснення,   все це вибудовує стіну  між нами і Богом.   Тому ми вирішили в  Смолінській бібліотеці №1 проводити неформальні зустрічі з настоятелем Смолінської церкви Успіння Пресвятої Богородиці отцем Олександром.  Саме під час таких бесід можна отримати відповіді на питання, що хвилюють чи отримати підказку у вирішенні нагальної проблеми, що турбує, почути цікаву розповідь, відкрити для себе нове бачення тих ритуалів,  які ми проводимо не розуміючи їх значення. На все, що цікавить присутніх, починаючи від віщих снів, екстрасенсорики, яснобачення можна отримати пояснення.  Протоієрей Олександр  дуже досвідчений співрозмовник, його розповіді, повчальні настанови нікого не залишають байдужим. Після кожної зустрічі ще залишається багато нових питань. Це можна порівняти з джерельною водою, яку п’єш і не можеш напитися.
Тож такі зустрічі мають своє продовження.





понеділок, 1 жовтня 2018 р.

Неопалима Купино! Моя бібліотеко!
В цю осінню  пору, коли бібліотеки святкують  Всеукраїнський день бібліотек,   протягом дня, на території Смолінської бібліотеки №1  діяв бібліотечний бульвар. Мета - залучити до читання якомога більше жителів селища. По провулку «Інформаційному» проходили екскурсії , а алея «Каталогів і картотек » знайомила з довідково-бібліографічним апаратом бібліотеки. Площа «Читальна»  розкривала перед відвідувачами всі книжкові багатства книгозбірні. Станція  «Електронна»  відкривала шлях до Всесвітньої мережі Інтернет. Книжкова виставка «Яскравий настрій» була створена, щоб за допомогою книг викликати позитивні емоції у гостей бібліотеки . Різноманітні розваги: конкурси, ігри, відео вікторини створили легку, піднесену атмосферу. Відвідувачі бульвару були задоволені і дякували господині  за гостинність.  
  А для самих найменших відвідувачів спільними зусиллями Смолінської бібліотеки №1 та Смолінським НВО цього року було організовано  свято  «Від книги – до світла, до знань, до життя».
На  якому юні користувачі дізналися більше про книгу і бібліотеку їх  роль в житті людини, про книжковий фонд його структуру, де і як зберігаються книги. Почули розповідь про Всеукраїнський день бібліотек.
  Учні  6-Б класу та педагог-організатор Ортюкова Аліна підготували  комедійну сценку про  те,  які бувають користувачі: відповідальні і ввічливі, розгублені і неохайні, забудькуваті і невідповідальні. Діти погодилися з бібліотекарем, що потрібно бути чемними, ввічливими, знати автора і назву книги  і лише потім запитувати її в бібліотеці. А коли книга вже на руках, то нікому її не позичати, а ставитись до книг відповідально і турботливо, як до найкращого друга.
   На наше свято завітала   Книжкова королева  і Незнайко. Сценки у їх виконанні були повчальні і смішні. Тому діти почували себе  справжніми розумниками і сміялися з недолугих вчинків Незнайки.
   По завершені заходу бібліотекар пригостила дітей солодощами, та наголосила, що безсмертя книги  – в її читачах.
Ідіть до мене, читачі,
І зблизька, і здалека.
Я жду вас радісно завжди:
Я ж – БІБЛІОТЕКАР!