середа, 16 листопада 2016 р.


Толерантність врятує світ
 
16 листопада у всьому світі відзначають Міжнародний день толерантності. Запровадили  його ще у 1995 році  за рішенням ЮНЕСКО. Саме цього дня ухвалили Декларацію принципів терпимості. У ній йдеться про рівність усіх людей, незалежно від їхнього віросповідання, етнічної належності чи кольору шкіри. Ці принципи закріпили  у «Загальній декларації прав людини», що проголошує неприйняття усіх   форм  дискримінації, недопущення геноциду і покарання за нього.
День толерантності ЮНЕСКО пропонує відзначати у школах і ВНЗ усіх країн-членів ООН.
Як зазначено в Декларації принципів толерантності, прийнятої у 1995 році  ЮНЕСКО, «толерантність – це те, що робить можливим досягнення  миру та веде  від культури війни до культури миру».
    Для учнів 6-Б класу (класний керівник Присяжнюк Наталія Вільямівна)  в бібліотеці №1 пройшов тренінг – спілкування  «Толерантність – мистецтво співжиття» який  відкрила бібліотекар Наталія Сизранова, а провела практичний психолог Тараненко Світлана Юріївна.
   Бібліотекар Наталя Сизранова   закликала кожного бути толерантним, пропагувати толерантність  і лише тоді ми спільними зусиллями досягнемо  глобальної культури гармонії та миру. Земля не є надто великою, вона – наш спільний дім, всі люди в якому - у сусіди.
  Для того, щоб досягти успіху у власному  житті , не витрачати сил на конфлікти, доцільно сформувати у собі толерантність як рису  характеру. Для цього необхідно:

- бути готовими до того, що всі люди різні – не кращі й гірші, а просто різні;

- навчитися сприймати людей такими, якими вони є, не намагаючись змінити в них те, що нам не подобається;

- цінувати в кожній людині особистість і поважати її думки, почуття, переконання незалежно від того, чи збігаються вони з нашими;

- зберігати «власне обличчя», знайти себе і за будь-яких обставин залишатися собою.
      Практичний психолог Тараненко Світлана Юріївна провела з учнями  бесіду -спілкування, навела приклади толерантності  та  використала АРТ– методику «Намалюй толерантність».  Кожна дитина «захищала» свій малюнок , розповідала, що саме для неї толерантність, як вона її бачить.
До перегляду був запропонований відеоролик «Вчися бути толерантним».
Всі присутні на заході зрозуміли, що бути толерантним і просто і складно водночас, що це ніби просте слово  із 13 літер, а вмістилося у ньому так багато.








  

Немає коментарів:

Дописати коментар