середа, 24 січня 2018 р.

Різдвяний вертеп.




По всьому світу стала новина.



Чудову можливість познайомитися з традиціями зимових народних свят мали користувачі  Смолінської  бібліотеки №1, як малеча, так і дорослі.
На книжкових виставках представлені книги, що розповідають про історію та традиції Новорічно-Різдвяних свят на Україні, а також містять сценарії, тексти колядок та щедрівок.
Різдвяне свято увібрало в себе все краще з  календарних обрядів  нашого народу, коріння яких – у сивій давнині. Воно знаменує собою народження нового життя, оновлення  людської душі,  що повинна очиститися, виплекати в собі паростки на краще майбутнє, освітитися благородними помислами.
На  театралізоване дійство «Різдвяна Зірка Рік стрічає»   в бібліотеці зібралося чемне товариство. І поки одні діти були глядачами, інші  разом з дорослими  – активними учасниками дійства. А подивитися було на що! Адже тут були переодягнені в святкові шати персонажі: Ангел, Цар Ірод, Звіздар, пастушки, ведучі, а ще – колядники та щедрувальники. І все це проходило в музичному супроводі. Зима багата на свята. Починаючи з грудня місяця до нас приходять в гості  празники: це свято  Андрія, коли дівчата починали гадати, а хлопці калиту кусали; це день Святого Миколая, котрий приносить слухняним діткам подарунки, а неслухняним – різочки; це Новий рік – свято надій та сподівань. А найголовніший празник – Різдво Христове, про яке ми сьогодні розказали. За Різдвом наступає другий празник – святого Василя, який приходить не сам, а з дівчиною Маланкою. Це свято хліборобів. Тому ватаги колядників посівали по хатах пшеничні зерна.  І завершує  Святки празник  Святого Водохреща, або Йордан.  Саме до цього свята Еріка Багой виконала пісню «Над Іорданом». У ці святкові дні колядники бажали, щоб до людей у кожен двір приходило тільки щастя, щоб обминало їх лихо, і все неодмінно збувалося.
  Після завершення дійства   пригостили усіх присутніх вареничками.  









Немає коментарів:

Дописати коментар