Письменники ювіляри.
Фенімор Купер – ювіляр 2021 року
Вересень багатий на ювілейні дати відомих письменників-класиків, як вітчизняного так і зарубіжного літературного простору. Це й відомий піонер американської літератури Фенімор Купер.
Відомий американський письменник Джеймс Фенімор Купер народився 15 вересня 1789 року у Берлінгтоні (Нью-Джерсі). Початкову освіту здобував у місцевій школі, а згодом вступив до Єльського коледжу. По закінченню навчання юнак стає моряком. Подорожуючи, він накопичує багато матеріалу для своєї літературної творчості.
Письменницьку діяльність Купер розпочинає романом «Осторога» (1820), а відомим стає після виходу роману «Шпигун» (1821). «Останній із могікан» - най авантюрніший і найзнаменитіший з романів Купера, написано 1826 року. У ньому письменник підіймає проблему ставлення до індійської культури та її місця у США, а також показує трагедію американських аборигенів, нездатних адаптуватися до цивілізації. Романи Фенімора Купера, у яких описано повну небезпеки боротьбу за життя в умовах незайманої природи, і донині є найулюбленішими творами юнацтва. Як зачинатель морської теми Купер є автором «Лоцмана» (1823), «Червоного корсара» (1828), «Морської чарівниці» (1830) та «Двох адміралів» (1842).
Під час подорожі Європою у 1826 – 1833 роках побачили світ його романи, присвячені минулому європейських країн: «Браво», «Генденмауер», «Кат». Після повернення до США погляди письменника на американську дійсність змінюються. 1834 року Купер написав сповнений гіркоти «Лист до співвітчизників». У наступних його творах «Монікіни» (1835), «Додому» (1838) та «Американський демократ» (1838) американське суспільство показане таким, яким воно було насправді.
Пізня творчість Купера, і особливо морські романи «На суші та на морі» (1844), «Джек Гір» (1845), «Морські леви» (1849), «Мисливець на бджіл» (1848) свідчать про наростання у автора песимізму та зацікавлення релігійними мотивами та містицизмом.
Купер дійсно був першим американським автором, який отримав визнання за
межами Америки. Вважається, що саме він відкрив європейцям Америку, створивши
національне обличчя американця, як в позитивному, так і в негативному сенсі.
Немає коментарів:
Дописати коментар