четвер, 28 липня 2022 р.

 

Свято минулого, майбутнього й сьогодення

 


 В українській історії  Володимира вважають одним із засновників і покровителів української державності , а день хрещення Русі символізує спадкоємність тисячолітньої історії  нашої держави , соборність усіх українців і всіх українських земель навколо духовної столиці – Києва.

Для українців це свято символізує  спадкоємність тисячолітньої історії України, нації і держави. Це – символ неподільності українського народуі його єдності навколо ідеї сильної держави і віри. Це символ соборності всіх українців і наших земель навколо рідної політичної  й духовної  столиці – Києва, єдності нашого державного і духовного ……

   Згідно з «Повістю минулих літ», 988р. Київський князь ВолодимирСвятославич під час Хрещення народу промовив таку молитву: «Боже великий, що сотворив небо і землю! Поглянь на новії люди свої! Дай же їм, Господи, узнати Тебе, Істинного Бога, як ото узнали землі християнськії, і утвердив в них віру правдиву і незмінную.

А мені поможи, Господи проти врага-диявола щоб, надіючись на Тебе і твою силу,  одолів я підступи  його.»

      Прийняття християнства сприяло зміцненню зв’язків  між окремими землями Русі та з європейськими країнами.  Під його впливом збагатилася культура східно-словянських земель, набули поширення  запозичені  з Візантії церковно – державне право, писемність, література, живопис,  архітектура.  Отже, християнізація Київської Русі означала входження її до світової християнської спільноти, віднайдення нею  свого місця в співдружності християнських держав.




 

Немає коментарів:

Дописати коментар