пʼятниця, 29 вересня 2023 р.

 

КНИЖОК КРАЇНА ЧАРІВНА ЧЕКАЄ НА ГОСТИНИ

Хто в чарівний світ пригод

Потрапить бажає,

Той нехай в бібліотеку

Зразу завітає.

І хто хоче історію

Всього світу знати,

Тому також цей будинок

Раджу не минати.

Хто ж у море всіх наук

Захоче пірнути,

Тому вже бібліотеку

Повік не забути

        (І. Охтирська)

30 вересня в Україні найчитальніший день року Всеукраїнський день бібліотек.

«Кожен з нас може отримати в бібліотеці душевний спокій, втіху в печалі, моральне оновлення і щастя, якщо тільки вміє «володіти тим дорогоцінним ключем, який відкриває таємниці двері цієї скарбниці».

(Леббок )

В день бібліотек відмінний привід здути пил зі свого читального квитка й дізнатися, що з новинок зявилося в фондах. А можна просто провести цей день  за читанням. Адже читати не шкідливо, шкідливо не читати.

А ми гостинно вітали в стінах нашої КЗ «Публічної  бібліотеки Смолінської селищної ради»  учнів 3-Б класу Смолінського ліцею №2, які прийшли до нас разом з класним  керівником  Колос Оксаною  Володимирівною.



 Ми щиро  вдячні нашим гостям за подарунок до Дня бібліотек. Хай буде вам з роси й води, миру, здоров`я, та відмінних знань.

Цікаво і пізнавально провели ми час: екскурс в історію розвитку бібліотек і книги, розповідь про сучасне життя і можливості нашої бібліотеки, перегляд відео-фільмів про дивовижні книжки і бібліотеки світу, розгадували загадки та  знайомилися з дитячою літературою, яка є  у фонді нашої книгозбірні.

Звичайно цього дня всі хотіли бути бібліотекарями.

Тож Богдан Вишневський спробував себе у ролі бібліотекаря, а Настя Дідик була користувачем бібліотеки.

А головне – ми складали плани на подальшу співпрацю.

Тож до нових зустрічей наші юні книголюби









 

 

четвер, 28 вересня 2023 р.

 

УКЛІН ТОБІ ОСІННЄ ПОКОЛІННЯ

Летять літа, як білі журавлі

Дзвенять, як ті волошки в житі

Та не зникає слід їх на землі,

Якщо для добрих справ були прожиті.

Осінь життя, як і осінь року - прекрасна золота пора. Життя стає цікавим , багатогранним і часто дарує людям приємні сюрпризи, дає змогу зайнятися тим що до душі і на що раніше не вистачало часу.

Другий місяць осені розпочинається з особливої дати. 1 жовтня у всьому світі відзначається Міжнародний день людей похилого віку, проголошений з 1991 року Генеральною Асамблеєю ООН, а в Україні це також і День ветерана.

День літньої людини – це добре та світле свято, коли вшановують представників старшого покоління.

Свято,яке палахкотить розмаїттям барв та тихим бабиним літом.

Цього погожого дня працівники КЗ «Публічна бібліотека Смолінської селищної ради» провели літературно-музичну гостину "Хай не спішать літа на ваш поріг" в 3-Б  класі  (класний керівник Колос Оксана Володимирівна) Смолінського  ліцею №2 (молодша ланка)

Учні завчасно запросили своїх бабусь та дідусів на свято.

Ведучі привітали присутніх із щемливим святом, нагадали  про їх великий і шляхетний труд на благо нашої Вітчизни.  Вони пережили голодомор і Другу Світову війну, відбудували з руїн міста, Та, нажаль, на їхню долю знову прийшла війна,  яку ніхто не чекав на нашому порозі.

Про долю кожного з них можна написати роман чи повість, Кожен  з них  заслуговує на пошану і вдячність від   родини, своєї громади, країни.

Наш захід  – це не лише можливість нагадати всім про людський обов’язок бути турботливими і милосердними до найповажнішої частини суспільства, осіб похилого віку та ветеранів. Це і привід до роздумів щодо подальшої долі людства, його культури, взаємозв’язку поколінь.








 

 

СУХОМЛИНСЬКОГО ЧИТАЄМ – ДОБРОТИ НАВЧАЄМ

  28 вересня 1918 року у селі Василівка Кіровоградського району в незаможній сім'ї народився Василь Сухомлинський.Майбутній педагог, публіцист, письменник. Кандидат педагогічних наук (з 1955), автор багатьох книг, брошур і статей, художніх творів для дітей. Розробляв питання теорії і методики виховання у шкільному колективі та родині, всебічного розвитку особистості учнів, педагогічної майстерності.

  До цієї видатної дати директор КЗ Смолінської Публічної бібліотеки Наталія Сизранова  та   Алла Миколаївна  Дейнега вчитель 2-А класу Смолінського ліцею  №2   провели  літературні читання «За казкою до Василя Сухомлинського».

Ведучі розповіли дітям про В. О. Сухомлинського та ознайомили їх із казками, що спрямовані на виховання любові до рідної землі, народу й Батьківщини, присвячених темі виховання любові до матері,, а саме: «Бо за морем – чужина», «Сонце заходить», «Лелеки прилетіли», «Незнищений камінь».

 Діти із захопленням слухали казки Василя Сухомлинського та жваво їх обговорювали. Філософські казки   спонукали дітей по новому подивитися на навколишній світ.

Цікавим, захоплюючим, неперевершеним акторським доповненням стала театралізована (рольова)  сценка у виконанні учнів 2-А класу, за оповіданням  В.Сухомлинського «Як Павлик  списав у Зіни задачу».

 Ролі виконували:

Вчитель  --  Новікова Варвара,

Зіна  -- Буланенко Кіра,

Павлик --- Ковалішин  Олександр.

  БРАВО   ТАЛАНТАМ!!!

Гарного всім перегляду.

 Читайте твори В. Сухомлинського та будьте добрими та мудрими.

 






четвер, 21 вересня 2023 р.

 

 

«КОРОЛЬ ЖАХІВ»

Майбутній письменник з’явився на світло в 1947 р. в Портленді (США). Батько рано залишив сім’ю, внаслідок чого мати сама виховувала Стівена разом з прийомним братом. Щоб прогодувати себе та дітей, вона бралася за будь-яку роботу, сім’я часто переїжджала. Через пережиті негаразди в ранні роки життя, у майбутнього «Короля жахів» рано сформувалося поняття про світ як несправедливе, позбавлене рівних можливостей місце, що вплинуло на його творчість.

Маленький Stephen King був слабким, хворобливим, вразливим. Сильним потрясінням стала смерть однолітка під колесами товарного поїзда. Подія настільки шокувало хлопчика, що на час повністю стерлася з пам’яті.

Можливо, саме життєві обставини та вразливість вплинули на любов Кінга до всього похмурого й страшного. З малого віку він з неймовірною швидкістю ковтав все, що було пов’язано з темою жахів, містики та нечисті: книги, фільми, комікси. Згодом улюбленим автором хлопця став Г.Ф.Лавкрафт.

В процесі навчання, Кінг кілька разів міняв школи. Він був комунікабельним хлопцем, вмів влитися в будь-яку компанію. Однак серед викладачів, яких дивувала його любов до жанру жахи, він мав репутацію «заморочливого хлопця».

У 1966 р. Кінга зараховують до університету в м.Ороно, де він вивчає англійську літературу. Паралельно вчиться в педагогічному коледжі. Серед викладачів, яких дивувала його любов до книг в жанрі хоррор, він мав репутацію «дивного хлопця». Щоб заплатити за навчання, змушений був працювати на ткацькій фабриці. Після випуску вирішує назавжди присвятити себе писанню.

Про творчість письменника

Перший літературний досвід майбутнього письменника стався ще в 7 років, коли хлопчик вирішив переказати прочитаний комікс про капітана Кейсі. Мама порадила дитині створити щось своє. З тих пір хлопчик постійно пробував творити, й навіть продавав свої твори. У студентські роки разом з братом Дейвом видавав інформаційний вісник «Листок Дейва» та поширював його серед близьких і знайомих за 5 центів.

Перші серйозні зусилля на літературній ниві, не виправдовують очікування Кінга. Йому, вже будучи одруженому, доводилося братися за будь-яку роботу, щоб прогодувати сім’ю. Чи не відомо, скільки років б ще зайняли спроби домогтися успіху, проте роман «Керрі», звертає на себе увагу читачів. За неї він отримав непоганий гонорар і зміг повністю зосередитися на письменстві. Наступний роман «Сяйво» став не менш популярним.

У своїх ранніх творах письменник, пише під псевдонімом Річард Бахман. Під цим ім’ям вийшов ряд романів, в числі такі книги як «Довга прогулянка» та «Той, що худне». Незабаром справжнє ім’я письменника було розкрито, йому довелося оперативно «поховати» вигаданого героя.

Період з 1980-90-ті вважається найкращим у творчості письменника. У 1982 р. виходить роман «Стрілець», що став початком циклу «Темна вежа», що завершився лише в 2004 році. 1996 р. знаменується появою одного з кращих творів письменника — романом «Зелена миля».

Багато творів Стівена Кінга можна побачити на екрані. У постановці таких творінь, як серіал «Секретні матеріали», Кінг сам брав участь в якості сценариста. Його екранізовані книги також є в асортименті нашого інтернет-магазину.

У 2002 р. Кінг, внаслідок ускладнень після аварії, вирішує покінчити з письменницькою діяльністю. Однак, на радість шанувальників, порушує обіцянку, та кількість книг продовжує зростати. У 2006 виходить його роман «Історія Ліззі», а в 2014 — «Містер Мерседес», який отримав продовження в трьох частинах.

В даний час бібліографія письменника з успіхом продовжує поповнюватися. Відомо, скільки книг написав Стівен Кінг. З під його пера вийшло вже близько 60 романів, є також розповіді, вірші, п’єси та сценарії.

Книги цього знаменитого письменника, а також інші популярні видання можна знайти в Смолінській Публічній бібліотеці  

Особисте життя та нагороди Стівена Кінга

Особисте життя письменника не відзначена особливими подіями. Він завжди був вірний своїй дружині, Табіті Спрус, з якою познайомився ще в університеті. Пара одружилася в 1971 році, народила та виховала трьох дітей. У них також є онуки.

За своє довге творче життя, Кінг не раз був відзначений різними нагородами, найзначніші з яких представлені нижче:

  • Премія Брема Стокера
  • Всесвітня премія фентезі
  • Нагорода Британського товариства фентезі
  • За окремі оповідання був номінований на премії «Х’юго» та О.Генрі
  • У 2004 р. отримав премію «За внесок у світове Фентезі»
  • У 2007 р. був нагороджений Канадської асоціацією книгопродавців і званням Великого Магістра.

Історія Стівена Кінга — це історія того, хто знайшов своє покликання та продовжує в ньому розвиватися. Стівен Кінг, нагороди й медалі якого доводять значимість його внеску в літературну спадщину світу, знайшов шанувальників своєї творчості по всьому світу завдяки величезній любові до своєї творчості, до того, що є сенсом всього його життя.