четвер, 21 вересня 2023 р.

 

 

«КОРОЛЬ ЖАХІВ»

Майбутній письменник з’явився на світло в 1947 р. в Портленді (США). Батько рано залишив сім’ю, внаслідок чого мати сама виховувала Стівена разом з прийомним братом. Щоб прогодувати себе та дітей, вона бралася за будь-яку роботу, сім’я часто переїжджала. Через пережиті негаразди в ранні роки життя, у майбутнього «Короля жахів» рано сформувалося поняття про світ як несправедливе, позбавлене рівних можливостей місце, що вплинуло на його творчість.

Маленький Stephen King був слабким, хворобливим, вразливим. Сильним потрясінням стала смерть однолітка під колесами товарного поїзда. Подія настільки шокувало хлопчика, що на час повністю стерлася з пам’яті.

Можливо, саме життєві обставини та вразливість вплинули на любов Кінга до всього похмурого й страшного. З малого віку він з неймовірною швидкістю ковтав все, що було пов’язано з темою жахів, містики та нечисті: книги, фільми, комікси. Згодом улюбленим автором хлопця став Г.Ф.Лавкрафт.

В процесі навчання, Кінг кілька разів міняв школи. Він був комунікабельним хлопцем, вмів влитися в будь-яку компанію. Однак серед викладачів, яких дивувала його любов до жанру жахи, він мав репутацію «заморочливого хлопця».

У 1966 р. Кінга зараховують до університету в м.Ороно, де він вивчає англійську літературу. Паралельно вчиться в педагогічному коледжі. Серед викладачів, яких дивувала його любов до книг в жанрі хоррор, він мав репутацію «дивного хлопця». Щоб заплатити за навчання, змушений був працювати на ткацькій фабриці. Після випуску вирішує назавжди присвятити себе писанню.

Про творчість письменника

Перший літературний досвід майбутнього письменника стався ще в 7 років, коли хлопчик вирішив переказати прочитаний комікс про капітана Кейсі. Мама порадила дитині створити щось своє. З тих пір хлопчик постійно пробував творити, й навіть продавав свої твори. У студентські роки разом з братом Дейвом видавав інформаційний вісник «Листок Дейва» та поширював його серед близьких і знайомих за 5 центів.

Перші серйозні зусилля на літературній ниві, не виправдовують очікування Кінга. Йому, вже будучи одруженому, доводилося братися за будь-яку роботу, щоб прогодувати сім’ю. Чи не відомо, скільки років б ще зайняли спроби домогтися успіху, проте роман «Керрі», звертає на себе увагу читачів. За неї він отримав непоганий гонорар і зміг повністю зосередитися на письменстві. Наступний роман «Сяйво» став не менш популярним.

У своїх ранніх творах письменник, пише під псевдонімом Річард Бахман. Під цим ім’ям вийшов ряд романів, в числі такі книги як «Довга прогулянка» та «Той, що худне». Незабаром справжнє ім’я письменника було розкрито, йому довелося оперативно «поховати» вигаданого героя.

Період з 1980-90-ті вважається найкращим у творчості письменника. У 1982 р. виходить роман «Стрілець», що став початком циклу «Темна вежа», що завершився лише в 2004 році. 1996 р. знаменується появою одного з кращих творів письменника — романом «Зелена миля».

Багато творів Стівена Кінга можна побачити на екрані. У постановці таких творінь, як серіал «Секретні матеріали», Кінг сам брав участь в якості сценариста. Його екранізовані книги також є в асортименті нашого інтернет-магазину.

У 2002 р. Кінг, внаслідок ускладнень після аварії, вирішує покінчити з письменницькою діяльністю. Однак, на радість шанувальників, порушує обіцянку, та кількість книг продовжує зростати. У 2006 виходить його роман «Історія Ліззі», а в 2014 — «Містер Мерседес», який отримав продовження в трьох частинах.

В даний час бібліографія письменника з успіхом продовжує поповнюватися. Відомо, скільки книг написав Стівен Кінг. З під його пера вийшло вже близько 60 романів, є також розповіді, вірші, п’єси та сценарії.

Книги цього знаменитого письменника, а також інші популярні видання можна знайти в Смолінській Публічній бібліотеці  

Особисте життя та нагороди Стівена Кінга

Особисте життя письменника не відзначена особливими подіями. Він завжди був вірний своїй дружині, Табіті Спрус, з якою познайомився ще в університеті. Пара одружилася в 1971 році, народила та виховала трьох дітей. У них також є онуки.

За своє довге творче життя, Кінг не раз був відзначений різними нагородами, найзначніші з яких представлені нижче:

  • Премія Брема Стокера
  • Всесвітня премія фентезі
  • Нагорода Британського товариства фентезі
  • За окремі оповідання був номінований на премії «Х’юго» та О.Генрі
  • У 2004 р. отримав премію «За внесок у світове Фентезі»
  • У 2007 р. був нагороджений Канадської асоціацією книгопродавців і званням Великого Магістра.

Історія Стівена Кінга — це історія того, хто знайшов своє покликання та продовжує в ньому розвиватися. Стівен Кінг, нагороди й медалі якого доводять значимість його внеску в літературну спадщину світу, знайшов шанувальників своєї творчості по всьому світу завдяки величезній любові до своєї творчості, до того, що є сенсом всього його життя.

 

Немає коментарів:

Дописати коментар