пʼятниця, 3 травня 2024 р.

 

3 травня – Міжнародний день сонця.



Сонце - найближча до нас зірка, що являє собою могутнє джерело енергії, без якої не можливе життя всього живого на Землі. Воно постійно випромінює в усіх ділянках спектра електромагнітні хвилі від рентгенівських i ультрафіолетових променів до радіохвиль. Сонце є для нашої планети найпотужнішим джерелом космічної енергії. Воно дає нам світло і тепло, які необхідні не тільки людям, але також рослинам і тваринам. Без сонця у нас не буде повітря і води: повітря перетвориться  на рідкий азотний океан, а вода замерзне. Наша планета виникла близько сонця і життя на ній зародилося завдяки йому.

        Сонце дає людям відновлювану енергію, яку легко використовувати. Така енергія не утворює токсичних і радіоактивних відходів.

        З 1994 року для залучення уваги до можливостей використання поновлюваних джерел енергії європейське відділення Міжнародного товариства сонячної енергії, на добровільній основі організовує щорічний день Сонця – 3 травня.

        Забираючи частину сонячної енергії, треба не принести серйозних змін в енергетичний баланс планети. Останнім часом використання сонячної енергії стає все більш популярним. Це пов'язано з подорожчанням інших видів енергії. Сьогодні виробляється велика кількість різних товарів, що працюють на сонячних батареях. Цей вид енергії є дешевим і екологічним, дозволяє уникнути видобутку і спалювання палива. Завдяки можливості використання його енергії можна суттєво скороти використання викопних ресурсів для обігріву приміщень.

        Сонце випромінює ультрафіолет, який володіє антисептичними властивостями. Його можна використовувати з метою дезінфекції води і різних предметів. Це випромінювання також здатне викликати загар на шкірі людини, і володіє деякими іншими біологічними ефектами - наприклад, воно сприяє виробленню в організмі людини вітаміну D.

        Вплив ультрафіолету послаблюється озоновим шаром, що знаходяться в земній атмосфері. Однак в останні роки погіршення екології на планеті призводить до витончення озонового шару і утворення так званих озонових дір.

        Люди здавна поклонялися Сонцю як божеству і влаштовували на його честь різні свята. На Київській Русі такими святами були Масниця, День літнього сонцестояння і День весняного рівнодення. На честь Сонця писались заклинання, пісні, влаштовувалися ігри.

 

Немає коментарів:

Дописати коментар