неділя, 18 червня 2017 р.

Інформаційний калейдоскоп



«Ой, Трійця, зелене свято,
звеселяй нам двір  і хату.
Від того, як ми шануватимемо своїх предків,
свої кращі традиції, залежатиме наша духовність,
наша цивілізованість і майбутнє нашої України…
Василь Скуратівський
   Звичаї та традиції, пов’язані з календарними святами українців, є частиною духовної культури українського народу.  Глибоке пошанування свого родоводу, щира турбота рол збереження та примноження народних традицій – усе це вирізняє українців  з-поміж інших націй.
  Коли природа,  сягнувши в червні  зеніту квітування, ніби стверджує, що життя вічне і кожне серце в унісон з природою переймається цією вірою, до нас приходить свято Святої Трійці.
   Трійця вважається в народі одним з найбільших свят  після Різдва та Великодня. Відзначають його у 7-му  неділю після Воскресіння  Христового і  святкують три дні.  Це свято на честь Бога-Отця, Бога-Сина і Духа Святого.
За біблійними переказами на 50-й день після воскресіння Ісуса Христа люди, які молилися, побачили Святого Духа – він вогненними язиками зійшов на апостолів,, після чого вони почали розуміти різні мови, , переповідаючи людям учення  Божого Сина. На місці зішестя  було збудовано перший християнський храм, і з того часу Трійця вважається  початком народження християнської церкви.
В Україні Трійцю вважають часом відновлення життя, зелені. В суботу, напередодні свята люди, також, прикрашали свої хати  гілками клена, липи, ясена, берези. Несли до своїх домівок усі пахощі рідної землі – духмяні пучечки чебрецю, м’яти, любистку, полину, васильків, чорнобривців і бузинового цвіту…. А підлогу  будинку і подвір’я застеляли лепехою.
За народними традиціями, на Трійцю проводилися дівочі гуляння та ворожіння на судженого. У цей день дівчата пускали по воді вінки.
     Зелені свята мають й дохристиянські  корені, які символізують  не тільки прихід літа, а й вшанування Сонця, Зеленого дива, Води та Землі. Це завершення весняного і і початок літнього календарного циклу.
Весна бентежна і чарівна
У тепле літо перейшла
   В основі Зелених свят тисячі років  лежали культ рослинності і  магія закликання  майбутнього урожаю. Тепер це свято, також, єднає нас  із природою, з пращурами та їхньою вірою у вічність душі.   Воно кличе до гармонії нас із довкіллям, вселяє надію на світло і добро.
    В бібліотеці організовано  виставка – імпровізація  літератури  під назвою:  «Свята Трійця  єднає, надихає, береже».  Тут представлені різні літературні жанри, що знайомлять читачів  з історією і традиціями святкувань Трійці.  Особливу увагу привертають  звичаї та обряди святкування ,  їх витоки, символіка, повіря, атрибутика.  Представлена література буде цікава  як дорослим, так і дітям.  Для додаткового пошуку цікавої інформації , наші користувачі здійснили віртуальну мандрівку, яка поглибила їх знання про це свято.
   На останок ми з дітьми зробили вилазку в природу. Як справжні захисники природи квіти і віти дерев на вінки ми не рвали. Наші мавки  гармонійно поєдналися з зеленим листям , а перехожим  нагадували, що сьогодні  Зелена неділя  і потрібно бути обережними не ходити далеко в поле чи ліс,  бо там   на нас чатує багато незвичайних див.


Немає коментарів:

Дописати коментар