субота, 24 червня 2017 р.



Ніхто не забутий, 
на попіл ніхто не згорів…
Війна на зустріч молодому дню
Із гуркотом, із брязкотом котилась,
Лавиною металу і вогню
На нашу землю й долю навалилась...
   22 червня 1941 року війська гітлерівської Німеччини віроломно вторглися  на територію Радянського Союзу, порушивши Договір про ненапад. Почалась Велика Вітчизняна війна.
   Згідно з Указом президента України «Про День скорботи і вшанування памяті жертв війни в Україні» від 17 листопада 2000р. № 1245/2000 день 22 червня відзначається в нашій країні як День скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні.
    З метою всенародного вшанування пам’яті синів і дочок українського народу, полеглих під час Великої Вітчизняної війни 1941 – 1945 років, їх подвигу та жертовності, хто став жертвою нацистських переслідувань, -- сьогодні наша шана і вдячність….
Цього дня в Смолінській селищній раді приспущені прапори  та покладено квіти до Меморіальної Дошки  загиблим воїнам АТО.
   22 червня  в Смолінській бібліотеці №1  разом із Смолінським Будинком культури  в рамках проекту «Історичні події та знаменні дати України в хроніках  документального кіно» відвідувачам бібліотеки було запропоновано переглянути  тематичний  відеофільм  «Війна – український рахунок». Жертв війни вшанували  хвилиною мовчання.
 Всього фільм переглянуло 15 чоловік.
В бібліотеці діє тематична викладка літератури «Ніхто не забутий, на попіл ніхто не згорів».  Швидко летить час. Старіють ветерани  і залишають нас відлітаючи разом з журавлями в небесну далечінь.
     Історія війн не знала такої  самовідданості і масового героїзму  який проявили солдати і офіцери  в боях проти фашистських загарбників. Саме тому гітлерівський план «блискавичної війни» дав збій уже з перших днів  вторгнення на нашу землю.
       Всі,  хто став для нас прикладом беззавітної любові  до Вітчизни і свого народу, незламної волі і героїзму, живуть у вдячній памяті  нащадків.  Це пам’ять про подвиги, здійснені на полях боїв з агресором, пам’ять про тих, хто боровся з ворогом на окупованій території, хто кував бойову міць армії в тилу країни, хто вершив історію, прийняв смерть заради  Перемоги, заради Батьківщини, заради майбутнього.



Немає коментарів:

Дописати коментар