пʼятниця, 24 листопада 2017 р.

Година-реквієм.



Україна памятає! Світ  -- визнає.
23 листопада 2017 року користувачі Смолінської бібліотеки №1 та вихованці Смолінського НВО стали учасниками хвилюючого заходу –-- літературно-музичної години-реквієму  «Україна памятає! Світ визнає!» до Дня  пам’яті  жертв голодоморів. В історії українського народу є трагічні сторінки, що примушують  стискатися людські серця і одна із найстрашніших – Голодомор.
Годину-реквієм розпочали із перегляду відеофільму  Оксани Білозір «Свіча».  Під звуки поминальних дзвонів ведучі   відкрили захід. Присутні дізналися про причини і наслідки цієї трагедії. Про ті страшні події важко думати, а тим більше про них розповідати…  У ведучих і присутніх  перехоплювало подих, а очі застеляли сльози…   Голод ---- це страшне слово повернуло нас у  далекі 1932-1933 роки.  Виступ ведучих перемежовувався із трагічною музикою, музичними номерами вихованців Смолінської школи естетичного виховання. Учні Смолінського НВО декламували вірші.
Ліза Ковальова, в українському вбранні,  пригощала шматочками чорного хліба, щоб ми сьогодні  помянули душі тих, у кого його не було в ті  голодні роки.  Та замислились над питанням «крихта хліба – багато це чи мало?»
   В ці дні український народ у смутку і скорботі до земно схиляє голови, вшановуючи пам’ять мільйонів його жертв, засуджуючи творців цієї чорної сторінки в історії України.
   Запаливши свічки хвилиною мовчання  ми вшанували память  безневинно загиблих жертв Голодомору.
В бібліотеці діє тематична виставка «Ці дні сумні, без світла, без надії, в історії  страшний лишили слід».
Матеріали стенду «Голодомор 1932 – 1933 років» містить документальні матеріали  тих жахливих подій, малюнок  вбитої горем матері,  яка втратила дитину, свічки, хлібина, ікони,  п’ять колосків.
В рамках проекту «Історичні події та знаменні дати України в хроніках  документального кіно» відвідувачам бібліотеки було запропоновано  перегляд тематичного відеофільму  «Голодомор. Україна ХХ століття».
  


















понеділок, 20 листопада 2017 р.



20.11.2017
Події,  що змінили долю України
      Євромайдан в Україні почався 21 листопада 2013 року, коли    небайдужі до долі країни громадяни вийшли на Майдан Незалежності в знак протесту проти відмови уряду, від підписання Угоди про асоціацію з Євросоюзом.
В такі трагічні періоди завжди на захист своєї землі, своєї держави ставали кращі представники українського народу. Борців Майдану об’єднало бажання жити у вільній країні, з справедливим та світлим майбутнім. За ці ідеали на Майдані пролилася кров. На Майдані загинуло 100 осіб, яких пізніше назвали «Небесною Сотнею». Так з’явилася Небесна сотня – це патріоти, які віддали життя за свої переконання. І тепер для народу України є святим обов’язком гідно вшановувати Героїв. В ці дні вся Україна вшановує Героїв Небесної сотні.
З метою утвердження в Україні ідеалів свободи і демократії, збереження та донесення до сучасного і майбутніх поколінь об’єктивної інформації про доленосні події в  Україні початку ХХІ століття у  Смолінській бібліотеці №1 проведено круглий стіл  «Події, що змінили долю України»» спільно  з вихованцями Смолінського ПНЗ. Були присутні  класний керівник 6-В класу Вершкова Ольга Володимирівна та заступник директора з навчально-виховної роботи Ортюкова Аліна Василівна. Ми переглянули відеофільм  «Зима, що нас змінила». Під час заходу бібліотекар розповіла  про історію виникнення свята: 13 листопада 2014 року Президент України Петро Порошенко підписав Указ про щорічне святкування 21 листопада Дня Гідності і Свободи.
Це свято встановлене «з метою утвердження в Україні ідеалів свободи і демократії, збереження та донесення до сучасного і майбутніх поколінь об’єктивної інформації про доленосні події в Україні початку XXI століття, а також віддання належної шани патріотизму й мужності громадян, які восени 2004 року та у листопаді 2013 року - лютому 2014 року постали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини і громадянина, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору…».
    Всі разом ми  розкрили значення понять гідність, свобода, патріотизм – цінностей, на яких слід виховувати майбутнє покоління українців.Діти розповіли вірші про ті трагічні і в той же час переломні історичні події. Це Дем’яненко Владислав, Кочубей Анна, Куруч Анастасія, Троцька Анастасія, Шевцов Кирил, Юдіна Анастасія.
    Мета  заходу: віддання належної шани патріотизму й мужності громадян, які постали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини і громадянина, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору.
Після  закінчення у кожного    на серці залишилися болючі спогади, тому що ці історичні події – це продовження новітньої історії України, внаслідок якої пішли з життя багато воїнів, побратимів, які заради нас, дітей та внуків бажали в майбутньому змін на краще.




пʼятниця, 10 листопада 2017 р.



08.11.2017.  Театралізоване дійство.
Із слова  починається людина,
 із мови починається наш рід
Мова – це не просто спосіб спілкування, а щось більш значуще. Мова  - це всі глибинні пласти духовного життя народу. Його історична пам’ять, найцінніше надбання віків.
Любити, шанувати і плекати рідну мову – святий обов’язок кожного українця. А надто сьогодні, в такі неспокійні часи для нашої держави.
Перед початком відеоекскурсу «Наша мова калинова», присвяченого Дню української писемності та мови, бібліотекар розповіла про тяжку долю нашої співучої мови, про  її шлях до  здобуття  статусу державної.  Подорож почали з часів  князювання Аскольда, коли зявилася «Велесова книга», потім «Апостол» І.Федорова, «Євангеліє». Згадали епос «Слово о  полку Ігоревім» та бібліотеку Ярослава Мудрого, а також основоположників сучасної української  літературної мови І.Котляревського, Т.Шевченка, Лесю Українку, І.Франка.
    А далі розпочалось театралізоване свято з красунею чудовою Дівчиною – Мовою (її  роль   виконала  Ліза Ковальова), яка вийшла вітати гостей дорогих. Завітала до нас і спокусниця велика -  неграмотна, але хитрюща  Лиса  Аліса, (цього персонажа зіграла Васільєва Наталія).  Лиса Аліса сподівалася тут знайти малограмотних, або , як вона говорить «дурників», щоб  відкрити свій бізнес. Адже на дурника не треба багато розуму: «Збреши йому що-небудь і роби з ним що хотіш». Та не так сталося, як Лиса Аліса думала. Дівчинка-Мова та ведучі провели для дітей мовознавчі конкурси: «Переговори сусіда», «Зберіть текст», «Розкидані слова»; розгадували кросворди, ребуси; відгадували шаради та анаграми. Діти показали свої гарні знання  з української мови.
  Та показали це так майстерно, що сама Аліса захотіла  навчатись, щоб гарно знати українську мову.
Учасники заходу відгадували прислівя, читали скоромовки.
Потім всім присутнім бібліотекар презентувала книжкову виставку  «Рідна мова – роду нашого основа».
  Театралізоване свято пройшло, як говорять, на одному  подиху: весело, з гумором, казковими героями і в той же час діти розкрили свої найкращі якості і вміння. Я дякую за участь у проведенні свята Ковальовій Лізі, Даценку Дмитрові, Васільєвій Наталії, класному керівнику Лукаш  Наталії Анатоліївні та учням 4-А класу Смолінського НВО.
Цей захід став черговим свідченням того, що в Смолінській бібліотеці №1 постійно вдосконалюються та втілюються інноваційні форми роботи.