пʼятниця, 10 листопада 2017 р.



08.11.2017.  Театралізоване дійство.
Із слова  починається людина,
 із мови починається наш рід
Мова – це не просто спосіб спілкування, а щось більш значуще. Мова  - це всі глибинні пласти духовного життя народу. Його історична пам’ять, найцінніше надбання віків.
Любити, шанувати і плекати рідну мову – святий обов’язок кожного українця. А надто сьогодні, в такі неспокійні часи для нашої держави.
Перед початком відеоекскурсу «Наша мова калинова», присвяченого Дню української писемності та мови, бібліотекар розповіла про тяжку долю нашої співучої мови, про  її шлях до  здобуття  статусу державної.  Подорож почали з часів  князювання Аскольда, коли зявилася «Велесова книга», потім «Апостол» І.Федорова, «Євангеліє». Згадали епос «Слово о  полку Ігоревім» та бібліотеку Ярослава Мудрого, а також основоположників сучасної української  літературної мови І.Котляревського, Т.Шевченка, Лесю Українку, І.Франка.
    А далі розпочалось театралізоване свято з красунею чудовою Дівчиною – Мовою (її  роль   виконала  Ліза Ковальова), яка вийшла вітати гостей дорогих. Завітала до нас і спокусниця велика -  неграмотна, але хитрюща  Лиса  Аліса, (цього персонажа зіграла Васільєва Наталія).  Лиса Аліса сподівалася тут знайти малограмотних, або , як вона говорить «дурників», щоб  відкрити свій бізнес. Адже на дурника не треба багато розуму: «Збреши йому що-небудь і роби з ним що хотіш». Та не так сталося, як Лиса Аліса думала. Дівчинка-Мова та ведучі провели для дітей мовознавчі конкурси: «Переговори сусіда», «Зберіть текст», «Розкидані слова»; розгадували кросворди, ребуси; відгадували шаради та анаграми. Діти показали свої гарні знання  з української мови.
  Та показали це так майстерно, що сама Аліса захотіла  навчатись, щоб гарно знати українську мову.
Учасники заходу відгадували прислівя, читали скоромовки.
Потім всім присутнім бібліотекар презентувала книжкову виставку  «Рідна мова – роду нашого основа».
  Театралізоване свято пройшло, як говорять, на одному  подиху: весело, з гумором, казковими героями і в той же час діти розкрили свої найкращі якості і вміння. Я дякую за участь у проведенні свята Ковальовій Лізі, Даценку Дмитрові, Васільєвій Наталії, класному керівнику Лукаш  Наталії Анатоліївні та учням 4-А класу Смолінського НВО.
Цей захід став черговим свідченням того, що в Смолінській бібліотеці №1 постійно вдосконалюються та втілюються інноваційні форми роботи. 





















Немає коментарів:

Дописати коментар