пʼятниця, 24 листопада 2017 р.

Година-реквієм.



Україна памятає! Світ  -- визнає.
23 листопада 2017 року користувачі Смолінської бібліотеки №1 та вихованці Смолінського НВО стали учасниками хвилюючого заходу –-- літературно-музичної години-реквієму  «Україна памятає! Світ визнає!» до Дня  пам’яті  жертв голодоморів. В історії українського народу є трагічні сторінки, що примушують  стискатися людські серця і одна із найстрашніших – Голодомор.
Годину-реквієм розпочали із перегляду відеофільму  Оксани Білозір «Свіча».  Під звуки поминальних дзвонів ведучі   відкрили захід. Присутні дізналися про причини і наслідки цієї трагедії. Про ті страшні події важко думати, а тим більше про них розповідати…  У ведучих і присутніх  перехоплювало подих, а очі застеляли сльози…   Голод ---- це страшне слово повернуло нас у  далекі 1932-1933 роки.  Виступ ведучих перемежовувався із трагічною музикою, музичними номерами вихованців Смолінської школи естетичного виховання. Учні Смолінського НВО декламували вірші.
Ліза Ковальова, в українському вбранні,  пригощала шматочками чорного хліба, щоб ми сьогодні  помянули душі тих, у кого його не було в ті  голодні роки.  Та замислились над питанням «крихта хліба – багато це чи мало?»
   В ці дні український народ у смутку і скорботі до земно схиляє голови, вшановуючи пам’ять мільйонів його жертв, засуджуючи творців цієї чорної сторінки в історії України.
   Запаливши свічки хвилиною мовчання  ми вшанували память  безневинно загиблих жертв Голодомору.
В бібліотеці діє тематична виставка «Ці дні сумні, без світла, без надії, в історії  страшний лишили слід».
Матеріали стенду «Голодомор 1932 – 1933 років» містить документальні матеріали  тих жахливих подій, малюнок  вбитої горем матері,  яка втратила дитину, свічки, хлібина, ікони,  п’ять колосків.
В рамках проекту «Історичні події та знаменні дати України в хроніках  документального кіно» відвідувачам бібліотеки було запропоновано  перегляд тематичного відеофільму  «Голодомор. Україна ХХ століття».
  


















Немає коментарів:

Дописати коментар