четвер, 29 квітня 2021 р.

 

Великодня радість землю обнімає.

З неймовірним хвилюванням та радісним передчуттям ми готуємося до найбільшого свята – Великодня . 28 квітня В Смолінській  бібліотеці №1 бібліотекар Наталія Сизранова та класний керівник  Дейнега Алла Миколаївна  провели  тематичний захід для  учнів 3-Б класу Смолінського НВО «Великодня радість землю обнімає».



    Пасха -  свято дуже давнє. Українці відзначали його ще задовго до становлення християнства на землі Русі, і називалося воно Великдень – великий день. День весняної перемоги над зимою, світла над темрявою, торжества життя над смертю. Також наші предки пов'язували це свято ще й з весняними польовими роботами. Було прийнято пекти великодні "бабки" і прикрашати різноманітними способами яйця, котрі ми знаємо як сучасні куличі, паски, писанки і крашанки. Діти дізналися про виникнення та становлення свята Великодня.

 Діти розповіли про сімейні традиції святкування Великодня.

Також розгадували великодні загадки, вікторин, провели конкурс «Перегони з яйцем».





Хай святкові, позитивні, світлі  емоції якнайдовше залишаються в наших серцях.

пʼятниця, 23 квітня 2021 р.

 

ЧaйKoffcьki                Odkpoвennя

 У Всесвітній день книги і авторського права у   Смолінській бібліотеці №1 відбулася зустріч з  поетесою  аматором Світланою Денисовою.  Вона довго приховувала свою поезію від людей.  Остерігаючись осуду чи не сприйняття її творчості. Але переборовши в собі сумніви, наважилась опублікувати один вірш на  сторінці у Facebook.      


І сталося диво, її вірш сподобався багатьом.  Потім стала періодично  публікувати  вірші і тепер має коло своїх прихильників, які захоплюються її творчістю і з нетерпінням чекають нових віршів. Світлана розповіла, що приймала участь в Інтернет конкурсах поетів аматорів. У двох таких конкурсах вона стала переможцем та отримала   дипломи. Окрім того вона написала декілька дитячих казок.

       


      Багато позитивних відгуків отримав вірш написаний Світланою разом із відомим у нашому селищі, та й за його межами, Сергієм Козаком.

                           


  Вірші Світлани Денисової читаються і сприймаються дуже легко, вона знайшла свій стиль, своє бачення навколишнього світу. Це дійсно талановита жінка. Я бажаю Світлані поетичного натхнення, нових творчих злетів, хай збуваються всі мрії.

      На смолінському поетичному  небокраї запалала нова зірка

 Сподіваюся знайдеться меценат, який допоможе Світлані Денисовій видати її збірку поезій. Повірте її творчість цього заслуговує.

    (Відеозапис цієї зустрічі ви побачите трішки пізніше)

 

Всесвітній день Землі

22 квітня - Всесвітній день Землі. В цей день в різних куточках світу проводять різноманітні заходи, що покликані спонукати людей бути уважнішими до тендітного і вразливого навколишнього середовища на планеті Земля. Ця подія не могла залишитись без уваги в ЗДО№3 "Ромашка".

В середній групі №7 відбулося екологічне свято «Земля - наш дім!»,   Метою його проведення було привернути увагу дітей до існуючих проблем охорони навколишнього середовища, формування екологічної свідомості.





середа, 21 квітня 2021 р.

 

Ми одне ціле з природою. Саме від нас, теперішніх,  залежить, як будуть жити наступні покоління на планеті Земля. В якому стані вона буде. Тому саме ми повинні подбати про її красу, чистоту і здоро’я.  Якби кожен з нас зробив хоча б маленький внесок у цю справу – то наша земля стала б на багато чистішою, екологічно здоровою. Ось, як це робить учень 3-Б класу Смолінського НВО Бутнару Арсен.







вівторок, 20 квітня 2021 р.

 

Всесвітній день книги

  23 квітня, світ відзначає Всесвітній день книги та авторського права – свято авторів, видавців, критиків, бібліотекарів, читачів і всіх-всіх, хто часом залишається «за лаштунками» книговидання. . Генеральна конференція ЮНЕСКО обрала цю дату в 1995 році, з огляду на її символічність для світової літератури.

Особливістю впровадження такого дня на світовому рівні є усвідомлення книжки як потужної зброї у налагодженні миру й нівелюванні соціальних проблем: книжка, що втілює творчі поривання людини і її прагнення поділитися власними ідеями і здобутками зі світом, має сприяти діалогу, взаєморозумінню і толерантності. Крім того, ЮНЕСКО в межах Всесвітнього дня книги та авторського права виступає за надання рівного доступу до знань та підвищення грамотності населення. Ще одним важливим аспектом є усвідомлення цінності книжки і її незамінності у поширенні знань і формуванні культури, незалежно від форми представлення інформації.

 У Всесвітній день книги і авторського права вітаю  всіх причетних до створення, збереження та реклами книги і читання.

Нехай ваші таланти і надалі будуть служити найкращому і найвидатнішому винаходу людства - книзі! Зі святом Вас!

Відсвяткуйте цей день, придбавши книжку і підтримавши українського видавця, або ж скористайтеся послугами бібліотеки    замінивши, наприклад, перегляд телевізора на читання.

                               


 

 Online-конкурс екологічного плакату "Земля на долоні". Колективна робота: Холодій Анастасія, Ткаліч Аріна, Миргородська Олена (8-В клас).

 

 

Online-конкурс екологічного плакату "Земля на долоні". Вовк Дар"я, 6-А клас

 

ONLINE-КОНКУРС ЕКОЛОГІЧНОГО ПЛАКАТУ
"ЗЕМЛЯ НА ДОЛОНІ"



субота, 17 квітня 2021 р.

 

Третя субота квітня – Всеукраїнський

День довкілля.

Відзначають в Україні щорічно, починаючи з 1999 року, згідно з Указом Президента України «Про День довкілля» від 6 серпня 1998 року № 855/98 на підтримку ініціативи Міністерства охорони навколишнього природного середовища та ядерної безпеки України і громадських природоохоронних організацій щодо розвитку діяльності, започаткованої Всеукраїнською акцією «Дерево–Життя» та іншими громадськими ініціативами. Традиційно, у цей день громадські організації проводять заходи, спрямовані на поліпшення стану навколишнього середовища – збір сміття, очищення водних джерел, озеленення територій, збереження заповідних об'єктів, поширення екологічних знань.

Здоров'я - це те, що не купиш за гроші, без чого немає щастя

Геніальний лікар і філософ Авіценна стверджував: "Головним скарбом життя є не землі, що ти завоював, не багатства, що у тебе в скринях...Головним скарбом життя є здоров'я, і щоб його зберегти, потрібно багато що знати".

  Природа Землі не тільки красива і корисна, але й дуже тендітна і вразлива. І ставитись до природи треба дуже обережно і дбайливо. Адже людина назвала себе господарем планети, тому на нас лежить відповідальність за її збереження.


Юні друзі, бережіть природу та красу нашого краю!

 

пʼятниця, 16 квітня 2021 р.

 

Увага! Сезон тиші.

Чому важливо дотримуватися Сезону тиші?

У квітні-травні у пташок та тварин з’являються дитинчата. Шум може їх налякати і навіть змусити залишити гніздо чи нору – через це потомство може загинути.

Щоб цього не сталося, Україна на законодавчому рівні запровадила Сезон тиші, який регламентується статтею 39 Закону України “Про тваринний світ”. Сезон тиші сприяє відтворенню популяції лісових звірів та птахів, забезпечує зростання та різноманіття та спокійний розвиток фауни в наших лісах.

За порушення законодавчих приписів Кодекс України про адміністративні правопорушення передбачає адміністративне стягнення у вигляді штрафу від 30 до 50, а для посадових осіб — від 50 до 70 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Чи можна гуляти в лісі у період тиші?

Подихати свіжим повітрям, не заважаючи природі, не забороняється. У Сезон тиші не можна в лісі кричати чи, скажімо, голосно слухати музику. Пам’ятайте, що ви в гостях у природи!

На природі у цей період забороняється:

- розводити вогнища, проганяти свійських тварин чи використовувати автотранспорт;

- під’їжджати на плавучих засобах з працюючим двигуном;

- рвати квіти, адже зірвані рослини не дадуть насіння;

- ловити метеликів: вони не лише прикрашають природу, а й опилюють рослини;

- руйнувати мурашники, адже санітарами лісу є саме мурахи, які не дають сильно розмножуватися комахам-шкідникам;

- чіпати пташині гнізда - потривожені птахи можуть покинути гніздо, а прим’ята трава або зламана гілка зроблять його помітним для хижаків;

- чіпати нори - дитинчат можуть покинути звірі, а за таких умов вони не виживуть у дикій природі.





 

«Я — українець. Оце і вся моя автобіографія»

                                                       (В. Симоненко).

В 2021 році виповнюється 40 років від публікації збірки новел

В. Симоненка «Лебеді материнства»(1981)

Василь Симоненко.

Поет, журналіст шістдесятник.

Народився 8 січня 1935 року у с. Біївці, тепер Лубенського району Полтавської області.

Освіта: факультет журналістики Київського університету імені Т.Г.Шевченка (1957 р.).

Публікувався під псевдонімами В.Щербань, В.Миколайчук.

У 1995 року поет був удостоєний Національної премії України імені Т. Шевченка (посмертно) за збірки поезій та прози „Лебеді материнства", „У твоєму імені живу", „Народ мій завжди буде".

Збірка 'Лебеді материнства" .

Її видання планувалось на 1971 рік з передмовою О. Гончара, але вийшла збірка лише у 1981 році.

Чарівні, неповторні роки дитинства, коли стоїть над ліжечком мама й оберігає дитину від усіх бур та тривог світу. Тоді життя — казка з чарівними рожевими лебедями. Але діти виростають, ідуть у широкий світ, де їх чекають і кохання, і розчарування, і небезпеки. Як далеко б не були від рідного дому сини й дочки, за ними завжди «будуть мандрувати очі материнські і білява хата», як добрі янголи-охоронці. Тому все можна вибрати — друга, дружину, однодумця, не можна вибирати лише рідну матір та Батьківщину.

Поезія щира, задушевна, мелодійна, недаремно вона покладена на музику. І відображає глибокі патріотичні почуття, в яких любов до матері й до Батьківщини зливаються в одне ціле.                                    

Один з найвідоміших віршів В. Симоненка «Лебеді материнства» автор присвятив своєму сину Лесеві. За формою, це власне колискова пісня. Але, не зважаючи на назву, це пісня люблячого батька. За змістом, духовним наповненням це заповіт поета усьому українському народу: «Можна все на світі вибирати, сину. Вибрати не можна тільки Батьківщину». Саме ці знамениті слова викарбувані на пам'ятнику В. Симоненку в Черкасах. Друга частина цієї поезії, покладена на музику А. Пашкевича, стала відомою піснею, і лунає як гімн синівської любові до рідної землі.

Заповіді Василя Симоненка

1.Знати мову, якою пишеш. (Говорити українською мовою, а не “на українській”).

2.Стати освіченою людиною.

3.Не бути байдужим до людей.

4.Працювати до сьомого поту.

5.Мати те, що від Бога, - талант.

Його творчість живе у наших серцях.

    «У його простоті ви відчуваєте людину високої інтелектуальної культури — масштабний розум, який уміє відсівати дрібниці й оголювати суть...» (Є. Сверстюк).

 

 

четвер, 15 квітня 2021 р.

 

*МИКОЛА ЛУКАШ – геніальний

 український перекладач.

                                    


~ Знав 22 мови!.. Переклав більше 3500 творів видатних світових класиків, серед яких Гете, Бокаччо, Шекспір, Сервантес, Лорка, Флобер, Шіллер, Гейне, Рільке...

~ Як і годиться генієві, був ще й неабияким диваком!....

~ Мови вивчав самотужки. Наприклад, у школі вивчив ідиш – за надгробками на цвинтарі та газетами вчителя німецької мови – єврея... Також в ще в семирічці вивчив французьку, німецьку і англійську... Освіту отримав у 1945-1947 рр. у Харківському педагогічному університеті іноземних мов, де пізніше викладав...

~ Ніколи не був за кордоном – Радянський Союз таких не випускав. Весь час потерпав від утисків влади як "неблагонадежный элемент". Тому коли в 1955 його переклад “Фауста” побачив світ і в Європі його визнали найкращим, навіть присудили українському віртуозу перекладу премію, то не змогли особисто вручити...

~ Коли заарештували й посадили Івана Дзюбу за його публіцистичний твір “Інтернаціоналізм чи русифікація?”, Лукаш написав заяву й поніс до КДБ. В ній пропонував відсидіти за Дзюбу його строк, бо той хворий, а він, Лукаш, здоровий. Тієї заяви не прийняли, натомість Спілка письменників отримала наказ: виключити Лукаша з її членів. Цілих десять років його – геніального сина українського народу! – не друкували, залишили без заробітку, друзі допомагали, чим могли...

~ Він був яскравою особистістю у багатьох сенсах цього слова. У спогадах друзів і колег Микола Лукаш запам’ятався нестандартною поведінкою і одягом, дотепністю та цікавим способом життя.

~ В нього було закохано багато жінок, але він ціле своє життя любив єдину, з якою не судилося бути разом...

Більше за посиланнями тут та в коментарі...

http://msmb.org.ua/.../mikola-lukash-motsart-krainsykogo.../

понеділок, 5 квітня 2021 р.

 

День Інтернету 

4 квітня міжнародна Інтернет-спільнота відзначає свій день – День Інтернету. Саме Папа Іоанн Павло II започаткував День Інтернету, який за 15 років став популярним святом серед користувачів всесвітньої мережі.

У 1998 році Папа Римський Іоанн Павло II визнав всесвітню Мережу енциклопедією людського знання. Тому її покровителем і обрали Ісидора Севільського, якого вважають першим енциклопедистом.

 День Інтернету – віртуальної енциклопедії людських знань з безліччю конструктивних можливостей, які дозволяють дізнаватися про все нове, вдосконалювати набуте і створювати перспективне в інформаційному просторі.

Мережа Інтернет об’єднує покоління, країни, культури. Віртуальний світ сьогодні спонукає до розширення особистих горизонтів, залишаючи право свободи вибору у пошуку інформації та самовираженні, не знімаючи відповідальності за все фіксоване, що залишаєш після себе.

Розуміючи можливості Інтернету як значного ресурсу і вміючи використовувати його, набагато більше шансів бути успішнім і розповісти про себе, діяльність своєї організації. І завдяки таким уже звичним і простим діям досить легко поінформувати тисячі, навіть мільйони людей.

У час карантину завдяки мережі Інтернет люди мають можливість замовляти безпечно товари та послуги, навчатися, розвиватися, спілкуватися і не бути на самоті.

Дослідження Factum Group Ukraine показує, що на кінець 2019 року всесвітньою мережею регулярно користуються 22,96 млн українців, або 71% населення.

В Україні найбільше Інтернетом користуються жінки 52%, чоловіки – 47%.

                                         


Правила безпечного користування Інтернетом:

1. Використовуйте надійний пароль - комбінуйте букви, цифри та інші символи.

2. Не вірте всьому, що читаєте - завжди перевіряйте достовірність джерела.

3. Не викладайте особисту інформацію про себе, своїх рідних, друзів і знайомих в Інтернеті.

4. Не ховайтеся за анонімністю екрану комп'ютера. Не кажіть того, що не могли б сказати людині в обличчя.

5. Подумайте двічі, перш ніж поширити будь-яку інформацію.

6. Не поширюйте в Інтернеті контент незаконного або непристойного змісту.

7. Переконайтеся, що ваш профіль у соціальній мережі закритий від сторонніх.

8. Додавайте "у друзі" тільки тих, кого дійсно знаєте: навіть якщо це друзі ваших друзів, але особисто ви не знайомі, краще зайвий раз перестрахуватися.

9. Вашим друзям слід питати вашого дозволу, перш ніж завантажувати фотографії з вами або позначати вас на фотографіях в соціальних мережах.

10. Не переходьте за посиланнями, прикріпленим в імейл-повідомленнях – безпечніше вводити адресу в рядок браузера самому.