Історія Смолінської бібліотеки №1


        Історія Смолінської бібліотеки №1 сягяє далекого 1949 року, коли країна відбудовувалась після воєнної розрухи,  в селі Березівка Хмелівського  району в старенькій хаті  в центрі села був клуб.  Там і була створена приклубна бібліотека, яка налічувала кілька сотень примірників книг. Поповнення фондів відбувалося за рахунок  коштів місцевого  колгоспу ім.. Ватутіна.

        З часом бібліотека здобула статус  сільської бібліотеки, як окремий культурний заклад.  На той час в селі жило і працювало багато молоді, яким необхідно було здобувати знання та  розширювати свій кругозір.
      В 1962 році бібліотеку вперше очолила  фахівець бібліотечної справи  Мельник Ніна Кіндратівна, яка була направлена на роботу  після закінчення бібліотечного технікуму. Вона багато сил приклала для  збільшення бібліотечного фонду, пропаганди книги на селі.
       В 1966 році , коли країна завершила складний етап відбудови, колгосп  збудував клуб,  який став окрасою села Березівка, частину споруди займала сільська бібліотека. Світле просторе приміщення  прийняло перших читачів.  В цьому приміщенні бібліотека діяла аж до 1998 року.
      В 1968 році бібліотекарем стала молода енергійна жінка Лоїк Вікторія Іванівна, яка згуртувала біля себе молодь та працювала над тим, щоб фонд бібліотеки  задовольняв інтереси та смаки читачів.
     Зміна бібліотекаря в 1973 році сталася через через те, що Лоїк В.І. пішла працювати в школу. На її місце стала Теліга Тетяна Іванівна, яка працювала короткий термін, всього 1,5 року, але за цей період поповнення фонду було найбільшим за всі попередні роки.
      1974 бібліотеку очолював Мельник Василь Іванович, а з 1975 по 1977 рік Чубач Лариса Василівна.
      З 1977 рокку бібліотеки району зазнали значних змін , було створено Маловисківську бібліотечну систему і Березівська бібліотека стала  її філіалом. В цей час приступила до роботи Прудка Людмила Василівна.
       В 1978 році частина села Березівки  була перейменована на селище міського типу  Смоліне та створено новий орган місцевого самоврядуванна – Смолінську селищну раду, тому бібліотека стала Смолінською.
       Стрімке поповнення бібліотечних фондів припало на 1983 – 1987 роки, коли видавництва почали видавати  класику, сучасні твори, та літературу на різну тематику, і на  01.01.1991 року бібліотечний фонд  становив 21812 примірників книг.
      В 1998 році бібліотека перейшла в інше приміщення  -- при Смолінській селищній раді.  Тоді почалась нова епоха нашої бібліотеки.
     Нині бібліотеку очолює Сизранова Наталія Федосіївна.
       Бібліотека - переможець обласного конкурсу   «Краща сільська бібліотека» 2010 року.  В 2011 році Смолінська бібліотека №1 стає переможцем у Всеукраїнському конкурсі  «Бібліоміст», та отримує три комп’ютери,  принтер, сканер,три  вебкамери.
 Для  мешканців селища  стало можливим вільно користуватись інформаційно ресурсним центром, послугами.
  В 2015 році бібліотека стає переможцем в Інтернет конкурсі  «Вільний простір» від Фундації Дарини Жолдак та отримує скриньку з дитячими книгами.
        Сьогодні в умовах  складної економічної та  політичної нестабільності , основна увага  бібліотеки  зосереджена на  вирішенні питань, щодо відродження й розвитку української культури та духовності.                                         
       Ми  робимо  все можливе для збереження  культурного надбання народу, накопичення знань та передачі  їх наступним поколінням, виконуємо  просвітницькі функції.  Наш заклад є інформаційним  та культурно- просвітницьким центром громади, відкриваючи користувачам  доступ до  національних та  світових джерел  за допомогою  Інтернет - центру який є в бібліотеці завдяки перемозі у Всеукраїнському конкурсі Бібліоміст . Ми намагаємось  максимально  наблизити  до потреб громади  свої  форми і методи роботи.  
      
      Велику увагу в роботі бібліотеки  приділяється  окремим групам користувачів: це інваліди, люди похилого віку, діти з малозабезпечених сімей, внутрішнім переселенцям, воїнам АТО.
        Краєзнавча діяльність бібліотеки представлена кількома тематичними полицями та книжковими виставками: «Кіровоградщина – перлина степового краю», «Поети народжені на Висі». Зібрано матеріал  з фотографіями про будівництво Смолінської шахти, біографією видатного геолога М.Смоліна. Також зібрано великий об’єм  матеріалу та  оформлено  історичну довідку про село Березівку  та селище Смоліно.
     В тісній співпраці із школами та дитячими садками   проводяться  спільні масові заходи, екскурсії по бібліотеці, конкурси, вікторини.
   Бібліотекар щасливий тоді, коли бачить результати своєї роботи.  А нам дійсно є чим пишатися. В нашій бібліотеці кожен користувач  має змогу не лише знайти потрібну інформацію чи книгу, безкоштовно  користуватися послугами інтернет-центру, але  цікаво з користю провести вільний час. І для цього є всі підстави.    Бібліотека проводить велику інформаційно-освітню роботу. Це консультації, тренінги, інформаційні години. Крім того  наша бібліотека є центром для творчих жителів нашого селища будь якого віку. Проводимо різноманітні зустрічі, виставки, презентації. Звичайно для створення позитивного іміджу  нашої бібліотеки сприяють її ділові зв’язки з громадськістю, органами влади, творчими та культурно-мистецькими закладами, школами, соціальними службами. По-суті на сьогодні безкоштовним джерелом культури і інформації в нашому селищі, доступним для громадян в широкому розумінні є наша бібліотека.

          Організаційна  структура.

    Сектор реєстрації  здійснює реєстрацію та перереєстрацію користувачів. Тут можна отримати інформацію про основні правила користування бібліотекою, режим роботи, про заходи і послуги бібліотеки.

         Інтернет - центр розпочав роботу у 2011 році завдяки перемозі бібліотеки у  Всеукраїнському конкурсі "Бібліоміст". Тут можна скористатися швидкісним інтернетом за допомогою сучасних  персональних комп"ютерів та отримати  допомогу  від бібліотекаря щодо навігації у всесвітній мережі. Для користувачів проводяться тренінги по навчанню роботи в мережі  Інтернет  Інтернет - центр дає можливість  необмеженого  доступу до інформації , сприяє  створенню відкритого суспільства.

Немає коментарів:

Дописати коментар