субота, 4 червня 2016 р.

BIBLIOмайданчик

Нащадкам – квітучу Землю.
  Ще в 70-х роках минулого століття  1972 року  Генеральна Асамблея ООН проголосила 5 червня  Всесвітнім днем  охорони навколишнього середовища, який буде проводитись  з метою поглиблення  суспільного усвідомлення  необхідності  зберігати і покращувати  довкілля.
Приводом до проведення цієї всесвітньої акції  послужило звернення, що надійшло 11 травня 1971 року генеральному секретареві  ООН.  Звернення підписали  2200 діячів науки і культури  з 23 країн світу.  Вони попереджали людство про  безпрецедентну  небезпеку, що загрохує йому у зв»язку  із забрудненням навколишнього середовища. «Або ми покінчимо із забрудненням, або воно покінчить із нами», -- так було поставлене питання в цьому зверненні. У 2000р. в цей день розпочато програму  ООН «Тисячоліття довкілля – приступити до дій».
     Разом з вихованцями ДНЗ «Ромашка» Смолінська бібліотека №1 провела   BIBLIOмайданчик «Нащадкам – квітучу Землю» .  Бібліотекар Наталія Сизранова  розповіла дітям про історію цього свята , його значення і завдання. Разом повторили 10 правил    безпечного та гармонійного   поводження в природі.  Переглянули кольорові ілюстрації прекрасних пейзажів з різних куточків земної кулі, та зробили висновок, яке велике значення відіграє природа в нашому житті, що природа прекрасна і неповторна, але така беззахисна перед людською  байдужістю. Бібліотекар ознайомила дітей з літературою про охорону природи   й  зокрема з «Червоною книгою України».
   Коли діти разом з бібліотекарем роздавали перехожим листівки  в яких нагадувалось про Всесвітній день охорони  навколишнього середовища, дорослі  сприймали це з особливим почуттям відповідальності.
Якими б не були заклопотаними чоловіки чи жінки та коли дитина  вручає листівку і просить:  «Давайте берегти  природу» -  це  нікого не залишить байдужим.
  Сьогодні екологічні проблеми стоять у ряді найважливіших  і визначають рівень благополуччя всієї  світової цивілізації, й зокрема, нашої країни. Забруднюючи оточуючий світ, ми, в першу чергу, шкодимо собі, забираємо у прийдешніх поколінь змогу жити в оточенні густих лісів, широких чистих рік, прозорого повітря.








Немає коментарів:

Дописати коментар