субота, 11 лютого 2017 р.

Година спілкування




Імператор літератури
Його казками та поезією  ми починаємо захоплюватись з самого дитинства. У старшому віці поринаємо в драматичні твори та насолоджуємось мелодійністю поетичних творів. Так, мова йде про генія російської літератури – Олександра Сергійовича Пушкіна.
  Його твори стали прикладом для наслідування не тільки для сучасників, а й для наступних літераторів.
   Кожна країна світу має письменника, ім'я якого з нею асоціюється. Такою фігурою в Росії є О. С. Пушкін. Його спадщина - гордість всього народу. Саме цю людину вважають основоположником літературної мови Росії.
За своє коротке життя Пушкін встиг створити базу творів, які згодом стали прикладом для наслідування. Його сім'я була досить багата, але не титулована. У рідні майбутнього генія вже були представники словесного мистецтва. Його дядько, Василь Львович, був письменником-аматором і спілкувався з колом літераторів.
Народився Олександр 26 травня 1799 в Москві. Помер у віці 37 років, 29 січня (10 лютого за новим стилем) 1837 в Санкт-Петербурзі.
За бажанням дружини він був покладений у труну у фраку. Відспівування, яке спочатку було призначено в Ісаакієвському соборі, перенесено в Конюшенную церкву. Туди пускали людей за запрошеннями. Весь цей час поруч був його близький друг А.І. Тургенєв.
Згодом було оголошено, що саме 10 лютого - День пам'яті О.С. Пушкіна.
 До віршів письменника багато композиторів написали музику. Більше тридцяти творів були екранізовані . 
    В Смолінській бібліотеці №1 біля ілюстративної виставки «Життя – як спалах зірки»  бібліотекар розповіла про біографію та  ознайомила з кращими дитячими  творами поета.
Діти : Іванов Даня. Ісакова Влада, Любельська  Юля, Чепляка Руслана,  прочитали свої улюблені вірші, А Трофімов Влад від душі , з емоціями, ніби сам був очевидцем тих подій, продекламував уривок з поеми «Руслан і Людмила». 
 Переглянули мультфільм   за казкою О.Пушкіна  «Мертва царівна».  Цей захід залишив багато позитивних емоцій у серцях дітей.
     О.С.Пушкін – один з кращих класиків світової літератури. Про нього варто знати більше.




Немає коментарів:

Дописати коментар