субота, 12 жовтня 2019 р.

Виховний захід


 
Торгівля людьми: злочин, що не має кордонів.
Досить дивно, що сьогодні, в  XXI  століття, ми змушені говорити  про торгівлю людьми не в історичному контексті, а в реальному часі.  Використовувати людей, як рабів розпочали ще в Древньому Єгипті і воно продовжувалось до 18 століття. З історії ми знаємо, що в Російській імперії кріпосне право було скасовано в 1861 році, а в Америці рабство в 1865 році. Пройшло  якихось 158 років, для історії це зовсім мало.
Але за цей час людство винайшло атомну бомбу,  освоїло космос і спустилося на морське дно, оволоділо новітніми технологіями… Та виникає питання: чи змінилася  сама суть людини? Чомусь здається, що ні.      На превеликий жаль, і зараз, мільйони людей у світі перебувають у рабстві та злиднях. Звичайно,  «нові раби» не носять кайданок, їх не продають  відкрито на ринках, ці схеми стали «осучаснені» набагато удосконаленіші  і підступніші. Торгівля людьми розвивається надзвичайно стрімкими темпами.  Прибутки від неї сягають  астрономічних розмірів і щорічно приносять  кримінальним угрупуванням мільярди доларів.  Це третій за розмахом кримінальний бізнес у  світі після  торгівлі зброєю і наркотиками.
Щороку в Україні, Білорусії, Болгарії, Молдові, Румунії до тенет работоргівців потрапляє близько 225 тис. людей. При цьому Україна є лідером Східної Європи  за кількістю постраждалих. В рабство потрапляють не залежно від віку, статі, соціального стану.  Про це потрібно  якомога більше розповідати. Чим більше  громадяни, а особливо школярі будуть обізнані  з цього питання, тим більше вони будуть захищені.
   В газеті «Міграція» за вересень 2019р.  Олена Малиновська доктор наук з держу правління, Національний інститут стратегічних досліджень , в публікації «Чи залишається торгівля людьми актуальною проблемою для  України?»  визнає, що враховуючи масштаби трудової міграції за кордон, а також доволі високий рівень неформальної зайнятості трудових мігрантів  в країнах перебування, серйозний ризик потрапляння громадян  України у ситуацію торгівлі  людьми зберігається, а потреба активної протидії цьому ганебному явищу , як за допомогою правоохоронних органів, так і інформаційних, освітніх засобів , не зменшується.
  Виховний захід «Запобігання торгівлі людьми» , що відбувся  в Смолінській бібліотеці №1 за участі учнів 10-А класу Смолінського НВО, мав на меті: надати учням інформацію про явища торгівлі людьми  (дітьми),  зовнішні та внутрішні  причини виникнення даної проблеми, про те, які права порушуються в ситуації торгівлі людьми . формувати навички безпечної поведінки, спостережливість. Ми розібрати такі питання:
Хто може стати жертвою торгівлі людьми.
Звідки і від кого можна чекати підступних дій, небезпеки.
Які форми работоргівлі бувають,
Етапи торгівлі людьми,
Що потрібно знати, якщо ви вирішили працювати за кордоном.
     Учні  заповнювали «Картку обізнаності» в якій письмово давали відповідь на питання «Причини торгівлі людьми».
Про які наслідки торгівлі людьми ви знаєте?  Школярі відповідали на це питання на стікерах та  наклеювали їх на імпровізоване «Дерево думок».
А на завершення заходу ми провели де брифінг, необхідно було закінчити  речення:
-Сьогодні я дізнався багато нового та важливого, а саме….
-Для себе я зробив висновок, що …
Та переглянули  повчальне відео «Сповідь раба», яке нікого не залишило байдужим.
Такий виховний захід сприяє вихованню в учнів  поваги до прав та основних свобод людини, підвищенню суспільного та політичного рівня їх знань щодо проблеми  торгівлі людьми, розповсюдження необхідної інформації серед молоді.
Слід зауважити, що  такі процеси, як поневолення людини, залучення в боргову кабалу, примусове залучення до роботи без виплати заробітної плати…  все це відбувається поряд з нами  потрібно лише пильно придивитися.





     

Немає коментарів:

Дописати коментар