понеділок, 22 березня 2021 р.

 

ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ВОДИ

      Учні 3- Б класу, до Всесвітнього дня води, підготували тематичні малюнки та дізналися цікаву інформацію про водні ресурси України.


22 березня – Всесвітній день води (Всесвітній день охорони водних ресурсів) (World Water Day)

День водних ресурсів бере свій початок з Конференції з навколишнього середовища і розвитку (ЮНСЕД), що відбулася в 1992 році в Ріо-де-Жанейро. Генеральна Асамблея ООН (резолюція 47/193 від 22 грудня 1992 року) ухвалила офіційне рішення про щорічне відзначення 23 березня як Всесвітнього дня водних ресурсів, щоб нагадати всім жителям планети про значення і важливість води для існування життя на Землі. З 1993 року офіційно на всій планеті стали святкувати Всесвітній день водних ресурсів.

                                               


Основні цілі проведення Всесвітнього дня водних ресурсів:

– сприяти вжиттю відповідних заходів для розв’зання проблеми забезпечення населення питною водою;

– інформувати суспільство про важливість охорони і збереження ресурсів прісної води і водних ресурсів в цілому;

– залучити до святкування Всесвітнього дня водних ресурсів уряди, міжнародні агентства, неурядові організації і приватний сектор.

День 22 березня дає унікальну можливість нагадати людству про надзвичайну важливість водних ресурсів для навколишного середовища і розвитку суспільства. Практичні зусилля можуть допомогти поглибити суспільне розуміння як проблем, так і шляхів їх подолання у цій сфері. Для досягнення позитивних результатів необхідно перетворити слова на зобов’язання і дії у рамках загальної теми. Щороку в цей день озвучується нова проблема, пов’язана із забрудненням водних ресурсів на планеті й лунає заклик до її розв’зання. Але основні цілі проведення свята залишаються незмінними.

У червні 1999 року в Лондоні на ІІІ конференції ЮНСЕД міністри екології та охорони здоров’я 35 європейських країн, в тому числі й Україна, підписали Протокол з проблем води та здоров’я, зобов’язавшись оберігати своїх громадян від захворювань, пов’язаних із забрудненням води, захищати водні ресурси, створювати системи запобігання небезпечним ситуаціям.

До кожної річниці Всесвітнього дня водних ресурсів ООН призначає конкретний підрозділ своєї організації, який буде контролювати додержання правил його проведення.

 

До 2050 р. майже кожен четвертий житель планети житиме, швидше за все, відчуваючи хронічну або періо­дичну нестачу прісної води.

Прийняття Глобальних цілей збалансованого роз­витку України зумовлює низку важливих зобовʼязань щодо їх упровадження. Зокрема, Ціль 6, що має забез­печити доступність та збалансоване використання вод­них ресурсів і послуг у сфері санітарії для суспільства.

Саме збалансоване використання водних ресурсів до­поможе зберегти водні екосистеми і їх біорізноманіття, вжити заходів щодо боротьби зі зміною клімату, а також сприятиме поліпшенню виробництва продуктів харчу­вання й енергії, забезпеченню економічного зростання.

Упродовж багатьох років Всеукраїнська екологічна ліга опікується питаннями збереження та покращення стану водних ресурсів в Україні. За ініціативи ВЕЛ про­водяться природоохоронні заходи, акції, здійснюється просвітницька робота з населенням, дітьми і молоддю щодо збереження водних обʼєктів. Науковці – активісти Ліги здійснюють наукові дослідження щодо вивчення та охорони водних екосистем.

Ще у 2001 році ВЕЛ розпочала реалізацію соціального проекту «Чиста питна вода – екологічне благополуччя українського народу», започатковано акцію «Нове життя джерел» (розчищення, облаштування та догляд території навколо джерел питної води: колодязів, артезіанських свердловин, бюветів). З 2002 року осередки ВЕЛ беруть участь у всеукраїнському конкурсі «До чистих джерел».

У 2009 р. було започатковано нову акцію ВЕЛ «Вря­туй свою річку», метою якої є обстеження екологічного стану малих річок та їх прибережних захисних смуг.

З 2010 р. і дотепер реалізується проект «Громадська інвентаризація та моніторинг стану водних об'єктів в Україні», структура якого містить чотири модулі:

• громадська інвентаризація природних водойм та водотоків;

• громадський моніторинг природних водойм та водотоків та науково-практичні дослідження;

• природоохоронна та інспекційна діяльність щодо за­хисту водних ресурсів від забруднення та виснаження;

• інформаційно-просвітницька робота з питань збе­реження водних ресурсів України, формування еколо­гічної свідомості громадян).

Обласні організації мають цікаві власні регіональні заходи, а саме: «Ріки мого дитинства» (Волинь), «Чис­та вода», «Струмочок, річечка, ріка» (Житомирщина), «Чистий берег – річці Уж» (Закарпаття) тощо.

Всеукраїнська екологічна ліга закликає всіх грома­дян України до відповідального використання водних ресурсів нашої країни!

(Відзначення Всесвітнього дня водних ресурсів - 2017Всесвітнього дня водних ресурсів - 2017)

 

Немає коментарів:

Дописати коментар