четвер, 12 січня 2023 р.

 

Василь Федорович Форостецький –

український художник

110- річниця від дня народження українського художника-ілюстратора Василя Форостецького!

Народився Василь Федорович Форостецький 13 січня 1913 році в місті Скадовському на Херсонщині в селянській сім’ї. Світ мистецтва з дитинства манив до себе юнака. Володимир навчався в керамічному фабзавучі (школі фабрично-заводського учнівства) , на вечірньому факультеті, а згодом – в Харківському художньому інституті (пізніше Київський художній інститут), який закінчив у 1940 році як архітектор-художник. Його вчителями були відомі українські радянські архітектори і художники) В.Г.Кричевський, В.Г.Заболотний, І.Ф.Хворостецький та інші. З перших днів Великої Вітчизняної війни художник – в лавах Радянської Армії. Після визволення Львова від фашистських окупантів у 1944 році Василь Форостецький залишається тут працювати, проводить активну громадську та творчу роботу, зокрема – працює над декоративним монументом «Слава львівським дивізіям», бере участь у випуску агітівки та політичних плакатів.

10 років віддав Василь Форостецький педагогічній діяльності  на посаді викладача малюнку і живопису Львівського поліграфічного інституту імені І.Федорова.



Важливе місце в у творчому доробку митця займає книжкова графіка: серія автолітографій, присвуячених життю та діяльності Івана Федорова (1949 р.), цикл малюнків до ювілейного альбому “Дружба українського і російського народів в образотворчому мистецтві” (1964 р.), графічне оформлення книг Івана Франка, Василя Стефаника, дитячої літератури. Також Василь Федорович Форостецький  працював в станковому живописі: портрет, пейзаж, натюрморт.

 Найбільш популярна графічна робота художника – «Тарасове дитинство»(1964 р.).



   У 1967 році художник переїхав до Запоріжжя, де продовжує творчо працювати, беручи активну участь в у мистецькому  і громадському житті міста. У 1973 році у Запорізькому художньому музеї відбулася його персональна виставка.   

    Значне місто в творчості художника посідають портрет, натюрморт і пейзаж. У графічних портретах трудівників художнику вдається донести до глядача багатство внутрішнього світу нашого сучаснику – людини праці.

У всьому, що було  створено Василем Форостецьким, наче залишається частка серця, поетичного, чутливого. Особливо це помітно в серії «Седнівські пейзажі» (1973-1976 рр.). Твори зберігаються в Запорізькому художньому музеї. В семидесяті роки художник все більше уваги приділяє техніці олійного живопису, йде шляхом пошуку нових засобів, нових тем. Все життя Василь Федорович Форостецький продовжував роботу над образом нашого сучасника, втілював свій творчий задум – працював над живописною серією «Скадовськ – місто мого дитинства».


Немає коментарів:

Дописати коментар