четвер, 14 квітня 2016 р.

Виховний захід

Всесвітній День авіації і космонавтики.
                                                                                   З космосу – Земля тендітна,
                                                                                            Невелика і блакитна,
                                                                           І кордони непомітні –
                                                                                  Ніби спільно всі живуть…
                                                                                    Мабуть так колись і буде,
                                                                                     Бо як в космос вийшли люди,
                                                                                     Й на землі лад наведуть!
                                                   (Наталія Ковпенко)
 12 квітня  все людство відмічає Всесвітній день авіації і космонавтики. Це свято зявилося на честь  першого польоту у космос  людини і тим самим воно підкреслює незламну жагу  людського роду до пізнання  нових знань. Раніше його святкували  урочисто і з розмахом.
  На виховному заході бібліотекар ознайомила учнів з історією свята та досягненнями української  науки і промисловості в галузі космонавтики. А саме:
«В цей день, 12 квітня,  у 1961 році старший лейтенант  Юрій Гагарін на космічному кораблі  «Восток» вперше в світі здійснив орбітальний політ навколо  Землі, відкривши епоху пілотованих космічних польотів.
   Україна і космос – нероздільні.  Звязок цей міцно встановився на зорі  космонавтики. Українське походження мали такі творці  теорії польотів у просторі, як Костянтин Ціолковський (до речі, повне прізвище Циолковський – Наливайко), Микола Кибальчич, Юрій Кондратюк, Сергій Корольов.
   Україна – визнана у світі  космічна держава. Вона входить до пяти провідних  країн на ринку  космічних послуг і технологій. До української ракетно-космічної галузі входять 40 підприємств. Провідним   центром серед них є  всесвітньо відоме конструкторське бюро  «Південне» та виробниче об’єднання  «Південний машинобудівний завод» у Дніпропетровську. Там створюють та серійно виробляють  ракети-носії, космічні апарати, системи управління, орієнтації і траєкторних  вимірювань.  Великими досягненнями українських  фахівців стало створення космічних апаратів : «Січ-1», «Океан-0», «Мікрон» та
«AУОС», ракетоносіїв  «Зеніт -3SL», «Дніпро», «Циклон-3».
   Досягнення України в ракетно-космічній галузі дозволили їй  разом із США та Норвегією взяти участь у спільному  міжнародному проекті  «Морський старт» для запуску в Тихому океані космічних супутників різного призначення.
   Україна, як справжня космічна держава , має чималу кількість  видатних творців та теоретиків  космонавтики.  Її вчені багато зробили для розвитку світової космічної науки. Зокрема , на  Південному машинобудівному  заводі в Дніпропетровську  сконструйовано  і виготовлено понад 40 штучних супутників  землі.  Великий внесок в освоєння космічного простору зробили такі видатні  вчені країни, як С.Корольов, В.Челомей, М.Янгель, Ю.Кондратюк, В.Уткін.
    Перший космонавт України Леонід Каденюк здійснив свій політ  19 листопада 1997 року , у складі міжнародного екіпажу  на американському  космічному кораблі «Columbia».
     Нам є чим пишатись!»
        Переглянули відео  «24 факти із історії української космонавтики».
     Побувати у космосі мріє кожен, але витримати навантаження які переносить космонавт зможуть далеко не всі. Ось  ми і вирішили перевірити: чи готові  учні до випробовувань. Веселий конкурс «Тренування до невагомості» виявив най витривалішого  учасника – він і стане капітаном  віртуального корабля.

     Навчання – це фундамент закладений в дитинстві , його якість і стане вирішальним  для здійснення  ваших мрій.



Немає коментарів:

Дописати коментар