четвер, 19 травня 2016 р.

День вишиванки.
 У культурі практично будь-якого народу є речі, які яскраво відображають його особливу національну традицію.  Вишиванка – яскравий приклад  і підтвердження цьому. Історія  вишиванки своїми витоками сягає в незапам’ятні часи. Ще за свідченням знаменитого давньогрецького історика, географа і  мандрівника Геродота, елементами вишиванки  був прикрашений одяг скіфів, які проживали в наших землях  в період YIII ст. до н.е. – IY ст.н.е. Знаменитий арабський мандрівник  Х ст.у своїх розповідях  також згадує про русів, які носили вишитий одяг. У ході сучасних досліджень, наприклад, на Черкащині були знайдені срібні бляшки з фігурками чоловіків, датування знахідок YI ст.., дослідження яких показали ідентичність елементів одягу і орнаменту вишивки українського народного костюма  XYIII – XIX століть.
   День вишиванки – поки ще не офіційне і відносно нове  народне свято, покликане  сприянню єдності і культурного відродження  всього багатонаціонального українського народу. Воно відзначається в третій четвер травня. В 2016 році День вишиванки припадає на 19 травня.
   Історія свята. Всеукраїнська акція «День вишиванки» було започатковано студенткою факультету  історії, політології та міжнародних відносин Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича Лесею Воронюк у 2007 році.

    Смолінська бібліотека №1 вітає усіх із Днем вишиванки та приєднується до святкування. Коко Шанель говорила, що найкращим вбранням для жінки є чорне маленьке плаття. Вона просто не  бачила українських жіночих вишиванок!




Немає коментарів:

Дописати коментар