середа, 24 травня 2017 р.



Рідна мова в іграх, віршах і загадках.
 День словянської писемності і культури  встановлений  в Україні згідно з Указом  Президента України  «Про День словянської писемності і культури» від 17 вересня 2004 року № 1096/2004. Відзначається щорічно  24 травня в день вшанування  памяті святих рівноапостольних Кирила і Мефодія.
  День пам’яті цих святих , як День слов’янської писемності і культури почали святкувати в Болгарії в 19 столітті, а потім ця традиція перейшла і в інші країни: Росію, Україну, Білорусь.
  Словянська писемність була створена  в IX столітті, близько 862 року. Новий алфавіт отримав назву  «кириилиця» на ім’я візантійця Костянтина, який, прийнявши чернецтво, став Кирилом. А допомагав йому в богоугодній справі  освіти слов’янських народів старший брат Мефодій.
    Для  школярів Смолінського НВО захід в бібліотеці №1  розпочався із перегляду відеофільму «День слов’янської писемності та культури»  про історію виникнення писемності,   Вшанували пам’ять   святих рівноапостольних Кирила й Мефодія, що заклали основу  слов’янської писемності.
Писемність, мова – то є душа кожної нації, її  найцінніший  скарб. Свідченням цього стали прочитані дітьми вірші  корифеїв української літератури   І.Франка, Л.Костенко, В.Сухомлинського, Д.Павличка, О.Олеся, М.Підгірянки.  Зачитували прислів’я «З народної мудрості», відгадуали загадки. Всі діти хотіли прийняти участь в розважальній грі  «Живе слово».
Ми живемо на чудовій, багатій, мальоаничій  землі --  на нашій славній Укравїні. І негоже. Просто соромно бути поганими нащадками у таких великих  славних батьків.
   По завершенні заходу всі погодилися з тим, що мова та абетка – один з найдивовижніщих  скарбів, який  створила людина за свою історію, бо завдяки їм ми маємо можливість спілкуватися, записувати свої думки.




Немає коментарів:

Дописати коментар