субота, 11 січня 2020 р.

Різдвяний вертеп


Христос народився! Славімо його!.
Звичаї і традиції в кожного народу свої. Вони відтворюють історію нації, колективні вподобання, цінності й надбання, організують життя і великої громади, і маленької родини, часто навіть керують нашими вчинками. Завдяки традиціям і звичаям ми відчуваємо свою причетність до будь-якої події незалежно від її масштабів, причетність до спільноти, яку називаємо «мій народ».
Наш народ має багату культуру, величезний скарб якої складається з цінностей, надбаних багатьма поколіннями. З прадавніх часів до нас ідуть життєва мудрість та настанови щодо способу життя. Вони закладені в українських звичаях, обрядах, фольклорі, адже в них — світовідчуття та світосприймання нашого народу. У них пояснюються та обґрунтовуються взаємини між людьми, цінність духовної культури окремої людини і народу взагалі.
Дохристиянські звичаї гармонійно переплелися з релігійними, утворивши обряди, які ми маємо на сьогодні: колись Різдво припадало на свято зимового повороту сонця, вісника врожаю та щастя, про що й співається у колядках. У них переплелися мотиви хліборобські, військові, казково-фантастичні, весільні та біблійно-релігійні.
Обряди охоплюють все життя людини від народження до смерті .
   Для багатьох людей в цілому світі різдвяні й новорічні свята — це час, який вони проводять разом з сім’єю і друзями, у колі близьких по духу людей. Так, це справді родинне свято, яке пахне ялинкою, мандаринками, смачними стравами. Та це лише зовнішні атрибути.  Та найголовніше : це час  для душевного наповнення, для внутрішніх переживань.   Християни у різних куточках світу вважають Різдво часом, коли можна роздумувати про народження Ісуса Христа і про те, яку роль він відіграв у спасінні людства.
   З народженням Спасителя зникла стіна, що розділяла Бога і людей. Прийшов Іскупитель - і небо знову відкрилося для людини. Син Божий став сином людським, і тепер для всіх людей відкрилася можливість стати Божими дітьми по благодаті. Так вчить нас святитель Іриней Ліонський. Зустріч ця відбувається в нашому серці. Заради цієї зустрічі прийшов Господь на землю, став людиною і прожив людське життя. 
 На народознавчому вечорі «Традиціями славиться наша земля», бібліотекар ознайомила присутніх із значенням Різдвяних свят, із старовинними  традиціями святкування його у різних куточках України. А вони, повірте, суттєво відрізняються в різних регіонах  країни.
Звучали колядки і вірші  у виконанні наших поетів: Надії Савицької, Тетяни Чміль, Світлани Шерстюкової, Віталія Зубенка.
  Прозвучали твори про сімейні цінності, та гумористичні вірші по темі.
Ірина Костенко виконала  власну пісню «Коляда» написану в народному стилі.  Захід прикрашала  Різдвяня виставка-інсталяція , з Дідухом, калачем, солодощами  та Віфлеємською зіркою.
  По завершенні  пригощалися ароматним чаєм та ділилися приємними спогадами про те, як в дитинстві проводили Різдвяні свята.  




Немає коментарів:

Дописати коментар