четвер, 16 січня 2020 р.


Дитячий віршограй
  В умовах інформаційної глобалізації ослаблення інтересу до читання – загальносвітова тенденція. Без читання немислима інтеграція особистості  в багатонаціональну культуру, що включає весь комплекс  духовних, матеріальних, інтелектуальних рис, систем світогляду, традицій, що характеризують суспільство. Від рівня культурної компетентності  людини великою мірою  залежать економіка, політика, національна безпека і навіть конкурентоспроможність країни. Сучасний підліток, перш за все, споживач  компютерних продуктів, особистість, орієнтована на сприйняття віртуальної, а не вербальної інформації. Сьогоднішньому школяреві треба , щоб інформація подавалася яскраво, динамічно, і бажано коротко.  Отже головне для бібліотекаря  -- привернути увагу, викликати позитивну емоційну реакцію, бажання взяти книгу в руки. Основна мета підтримки читання – поширення серед дітей та молоді позитивної думки про читання. Звичайно ця робота має позитивні результати лише завдяки спільній співпраці вчителів та бібліотеки.
    Винахід та використання нових форм роботи з дітьми – це одн  з пріоритетних напрямків роботи Смолінської бібліотеки №1. Відкритий простір спілкування з дітьми та молоддю дають найбільш позитивні результати. Одним з таких цікавих прикладів  став круглий стіл    «Шедеври української дитячої поезії».
   Мільйони українських читачів, як дорослих так і дітей , високо цінують творчість Тараса Шевченка, Івана Франка, Ліни Костенко, Ганни Чубач, Павла Вороненка, Євгена Гуцало, Олександра Пархоменко, Тамари Коломієць, Грицька Бойка та багатьох інших.
На заході «Шедеври української дитячої поезії» учні 2-А класу Смолінського НВО  (класний керівник  Лукаш Наталія Анатоліївна  )  познайомилися з книгами  до яких увійшли вірші, що привертають особливу увагу, вони  присвячені дітям, веселі і добрі, повчальні і смішні, абетки і лічилки, скоромовки і загадки …    
      Зігріті сонячним промінням любові до малят, вони дарують добрий настрій, вчать мислити і любити Рідне Слово.
  Бібліотекар Наталія Сизранова ознайомила дітей з книгами серії «Веселка» та «Промінець». Які найбільш вдало оформлені, саме для дітей молодшого шкільного віку: це і великі гарні кольорові ілюстрації, і звичайно відповідного розміру шрифт. Діти та бібліотекар зачитували з книг  вірші Анатолія Камінчука, Ліни Костенко, Івана Франка, Тараса Шевченка, Григорія Чубай, Анатолія Качана, Грицька Бойко,Марії Познанської та ін. Потім разом обговорювали прочитане: чому вчать вірші, про що вірші. Чи всьому можна вірити, що написано у віршах? Адже в них є елементи фантастики, казки, перебільшення.  Учні із задоволенням продекламували поезії , які вони вивчали в школі. Із цікавістю та захопленням тримали в руках  роздивлялися нові дитячі книги із фонду бібліотеки. Та найголовніше для бібліотекаря, щоб  діти зрозуміли, що книга добрий вірний друг, яка вчить мудрості, любові до Рідного Слова до Рідної Мови.     Книги завжди тут.  в бібліотеці, де їх легко можна взяти і почитати вдома. Дякую учням 2-А класу, класному керівнику Н.А.Лукаш за співпрацю.




Немає коментарів:

Дописати коментар