четвер, 27 січня 2022 р.

 

Історичну година

 Крути – наш біль, наша історія і слава 

Роки нестримною ходою продовжують свій рух, усе далі й далі відкидаючи нас у часі від подій початку ХХ сторіччя.

І знов, у котрий це вже раз,

Зійшлися ми в одній родині,

Щоб помянути  той славний час,

Коли в офіру Батьківщині

Себе принесли кращі з нас.

   Тим, хто в боротьбі за волю і кращу долю України не дожив до  сьогоднішнього дня, спить в знаних і безіменних могилах, розкиданих по рідній і чужій землі, - присвячується.

Цвіту нашого народу, його славним синам і дочкам, що в розквіті своїх духовних і фізичних сил віддали молодість і найдорожче, що є в кожного з нас, - життя.

Бій під Крутами  - це героїчна й водночас трагічна подія. Вона знаменувала початок нової епохи національного пробудження  українців, усвідомлення  права жити на власній землі та святого обов’язку – боронити її. Визначально, що ця жертовна любов зародилася в серцях молодих людей – найкращих представників українського студентства.

Михайло Грушевський назвав юнаків, які загинули в нерівній боротьбі під Крутами, героями, а поет Павло Тичина присвятив героїчному вчинкові вірш «Пам'яті тридцяти».                  

   До цієї історичної події проведено патріотичний урок «Крути – наш біль , наша історія і слава» в 10 –Б класі Смолінського ліцею №2 , його провели вчитель української мови та літератури  Бурдейна Любов  Іванівна та бібліотекар Смолінської бібліотеки №1. Сизранова Наталія. Цей захід допоміг молоді зрозуміти, що бій під Крутами – це символ нескореного духу нашої нації. І нехай память про наших героїв, що загинули  буде вічною. А їхня смерть буде для нас прикладом, як потрібно любити свою Батьківщину.

Патріотичний дух юнаків пройшов крізь покоління українців і не залишив байдужими наших сучасників.

Полеглих героїв Крут ми вшанували хвилиною мовчання.

    В самій бібліотеці проведено бібліографічний огляд «Вони боролися за волю України».

 

Немає коментарів:

Дописати коментар